Aglomeracja K U L T U R A

Piknik lotniczy na lotnisku pod Poznaniem

Kakolewo piknik lotniczy  Foto: materiały prasowe

Poznań, Piknik Lotniczy na lotnisku w Kąkolewie. Atrakcje na ziemi i na niebie dla całych rodzin. Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą Nocy Naukowców!

Festyn Lotniczy na lotnisku w Kąkolewie to jedna z atrakcji towarzyszących Nocy Naukowców. W sobotę 1 października będzie można zobaczyć pokazy akrobacyjne oraz wziąć udział w konkursach. Swoje samoloty zaprezentują członkowie słynnej grupy Żelazny.

Dla najmłodszych przewidziano konkursy i spotkanie z legendarnym Dusty z filmu animowanego Samoloty.

Studenci z PUT Motorsport i naukowcy Politechniki Poznańskiej pokażą także swoje modele pojazdów ścigających się w zawodach Formuły Student. A, że to wydarzenie Nocy Naukowców, to swoje dokonania zaprezentuje Ośrodek Badań Robotów Kosmicznych. Będą także konkursy w samolotowych hangarach!

Kampus Kąkolewo – Lotnisko Politechniki Poznańskiej to przedsięwzięcie, które rozpoczęło właśnie działalność, a w sobotę 1 października zaprasza do zapoznania się z atrakcjami.

W zlokalizowanej na terenie lotniska w powiecie grodziskim przestrzeni naukowcy będą prowadzić prace badawcze i rozwojowe, ukierunkowane na innowacyjne rozwiązania w zakresie Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych, Bezzałogowych Statków Powietrznych i Załogowych Statków Powietrznych.

To jednocześnie miejsce, gdzie na nowoczesnym sprzęcie uczą się piloci i studenci Politechniki Poznańskiej. W hangarach można zobaczyć także repliki samolotów Fokker D.VII, które były samolotami przejętymi przez Powstańców Wielkopolskich na lotnisku Ławica.

Piknik Lotniczy na lotnisku w Kąkolewie. Lotnisko Politechniki Poznańskiej k. Grodziska Wlkp., sobota, 1 października 2022, godz. 12:00 – 17:00.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz