K U L T U R A

Indra Rios-Moore wystąpiła w Poznaniu

untitled-6244-Fot-Ewelina-Jaskowiak  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Charyzmatyczna wokalistka Indra Rios-Moore wystąpiła w Auli UAM na galowym koncercie Ery Jazzu. To jej pierwszy występ w Polsce.

Niedzielny koncert odbył się pod hasłem Velvet Soul & Blue Jazz.

Aksamitny jazz zabarwiony brzmieniem soul i gospel to najprostsza definicja sztuki wokalnej amerykańskiej wokalistki Indry Rios-Moore. To także symptom dzisiejszej wokalistyki jazzowej, gdzie subtelna, aksamitna barwa staje się emocją i nastrojem a piosenki nabierają brzmień wielkich i popularnych standardów. Nie może być inaczej, skoro krytycy plasują muzykę Indry Rios–Moore gdzieś między tradycją Niny Simone a jazzową przebojowością śpiewu Cassandry Wilson i Lizz Wright. I na tym porównania się kończą, bowiem Indra Rios-Moore jest niezwykła osobowością jazzowej estrady oraz wokalistką, która stworzyła niepowtarzalny styl wnosząc do jazzowej maniery subtelną lekkość, melodykę oraz rozkołysaniegospel i soul – mówi Dionizy Piątkowski, Dyrektor Ery Jazzu.

Od lat Era Jazzu znakomicie wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych. Na scenie podczas jego cyklu występowali przez lata znakomici artyści.

W miniony weekend Indra – objawienie wokalnego jazzu zachwyciła poznańską publiczność, która tego wieczoru szczelnie wypełniła aulę.

Amerykańska wokalistka wystąpiła z międzynarodowym składem: Benjaminem Traerupem – prywatnie mężem, dwoma muzykami pochodzącymi z Hiszpanii – Jordim Mestres i Andreu Pitarch.

To był piękny wieczór z jazzem. Wokalistka nie kryła wzruszenia i szczęścia, że mogła wystąpić przed wspaniałą publicznością.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, LepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz