POZnań

Indeks studenta przed maturą?

Uniwersytet dla Dzieci_zabawa robotami  Foto:

Pod okiem wykładowców akademickich i praktyków biznesu kształcić się będzie mogło blisko 120 gimnazjalistów i 120 uczniów szkół podstawowych. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu organizuje XI edycję Ekonomicznego Uniwersytety Dziecięcego i X edycję Akademii Młodego Ekonomisty – nieodpłatnych zajęć z przedsiębiorczości dla uczniów 5 i 6 klas szkół podstawowych i uczniów gimnazjów.

Zajęcie Ekonomicznego Uniwersytetu DziecięcegoZarządzanie marką i budowanie wizerunku przedsiębiorstw, inwestowanie na giełdzie i zarządzanie finansami przedsiębiorstw, zarządzanie nieruchomościami, tworzenie systemów podatkowych oraz jakością i ceną z rywalami rynkowymi – umiejętności te przestaną być obce dla uczniów, którzy zechcą skorzystać z oferty Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Młodzi studenci dowiedzą się również, jak zostać liderem i wzmocnić swoje kompetencje w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów, spotkają się także ze znanym praktykiem biznesu. Dostaną indeks studenta, a na koniec zajęć zawalczą o wartościowe nagrody. Każde z sześciu, 90 -minutowych zajęć podzielone jest na część teoretyczną i praktyczną – informuje Sylwia Jurga z biura prasowego uniwersytetu.

Celem zajęć jest promocja postaw przedsiębiorczych i przygotowanie do życia w złożonych realiach gospodarczych i biznesowych. Minister Edukacji Narodowej pełni nad tymi misyjnymi przedsięwzięciami patronat honorowy, natomiast partnerem jest Narodowy Bank Polski.

Akademia Młodego Ekonomisty

W ramach obu programów organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i ekonomii. Dotyczą one metod wspierania dziecka w nauce oraz rozwoju emocjonalnym i intelektualnym, kreatywnych metod rozwiązywania konfliktów z dzieckiem, radzenia sobie z zagrożeniami cywilizacyjnymi i kształtowania u dziecka postaw proaktywnych.

Zapisy drogą elektroniczną potrwają do 29 lutego 2016 r. Zapisy na AME (gimnazjum): http://www.gimversity.pl/zapisy2

Zapisy na EUD (szkoła podstawowa): http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz