K U L T U R A

Zacięta walka na centymetry!

Festyn Farny Warkocz Magdaleny  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Konkurs na najdłuższy warkocz, jedyny taki w Polsce, będzie po raz kolejny główną atrakcją niedzielnego festynu „Warkocz Magdaleny”, który tradycyjnie odbywa się na dziedzińcu Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim. Wydarzenie wspomina patronkę „starego kościoła farnego”, długowłosą świętą Marię Magdalenę. Rok temu najdłuższy warkocz zmierzony przez przedstawicieli Cechu Fryzjerów mierzył aż 155 centymetów! Czy rekord zostanie pobity? Będziecie się mogli przekonać osobiście już w najbliższą niedzielę!

Festyn Farny Warkocz Magdaleny Foto: lepszyPOZNAN.pl / agOprócz pasjonującego pojedynku na najdłuższy warkocz będzie także wiele innych atrakcji. Będziemy mieli okazję między innymi podziwiać brzmienie orkiestry dętej z Rostarzewa oraz występy zespołów tanecznych z Rakoniewic. Ponieważ fara ma w sobie wiele magii, nie zabraknie na dziedzińcu maga!

Przewodnicy poprowadzą chętnych ciekawym, na co dzień niedostępnym szlakiem – zachęca Grzegorz Celiński, jeden ze współorganizatorów Festynu – będzie można podziwiać wspaniałe dźwięki organów Ladegasta, wejść do szafy organowej i uczestniczyć w konkursie na najdłuższe zadęcie w piszczałkę zabytkowego instrumentu.

Smaczne niespodzianki szykują także piekarze i wędliniarze z Poznania. Będzie można skosztować między innymi świeżo wypiekanych warkoczy. Smakosze parówek będą mogli zmierzyć się w konkursie jedzenia ich na czas.

Nie zabraknie konkursów dla dzieci, poznańskich Bamberek, konkursów z wiedzy o farze, Poznaniu i tradycyjnej loterii z cennymi nagrodami.

Wieczorem czeka nas muzyczna uczta podczas której wylosowane zostaną główne nagrody loterii, m.in. pielgrzymki do Rzymu.

Corocznie podczas lipcowej imprezy kilkanaście tysięcy osób przewija się przez dziedziniec Urzędu Miasta, znajdując coś miłego dla siebie – dodaje Grzegorz Celiński – tutaj można spotkać wielu przyjaciół, którzy szukając dobrej atmosfery splatają najpiękniejsze i najdłuższe warkocze tego lata.

Zapraszamy na Festyn WARKOCZ MAGDALENY na dziedziniec Urzędu Miasta w Poznaniu w niedzielę (22.07) od godziny 14:00 do 22:00.

Festyn Farny Warkocz Magdaleny Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz