Sport

III Malta Waterpolo Cup

III Malta Waterpolo Cup - KS Waterpolo Poznań - ASV Wiedeń  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W rozegranej w ten weekend 3 edycji międzynarodowego turnieju Malta Waterpolo Cup 2016 prym wiodła drużyna MVLC Miskolc. Węgierscy waterpoliści na basenie Term Maltańskich nie dali szans zespołom z Polski, Austrii i Słowacji. Z Poznania zabrali nie tylko zwycięski puchar, ale także dwie statuetki dla najlepszych graczy. Drugie miejsce w zawodach zajął słowacki ČH HORNETS Koszyce, trzecie natomiast zespół aktualnego wicemistrza Polski – Waterpolo Poznań. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Richard Nagy z Miszkolca, bramkarzem jego klubowy kolega David Nagy, a strzelcem Karol Baco z Koszyc.

W tegorocznym turnieju wystąpiło łącznie 50 zawodników pochodzących z takich krajów jak Słowacja, Austria, Polska, Węgry, Serbia i Włochy. Na basenie Term Maltańskich o zwycięstwo walczyły drużyny z czterech europejskich klubów: Waterpolo Poznań, MVLC Miskolc, ASV Wiedeń oraz ČH HORNETS Koszyce. W ciągu 2 dni w 6 spotkaniach, rozegranych w systemie „każdy z każdym”,. padło łącznie aż 174 goli.

Cieszymy się, że dzięki wsparciu Wydziału Sportu UMP oraz Departamentu Sportu i Turystyki UMWW mogliśmy po raz kolejny podziwiać w Termach Maltańskich rozgrywki piłki wodnej w międzynarodowym wydaniu. W tym roku przyjechały do nas drużyny z Węgier i Słowacji , które są jednymi z najlepszych w swoich krajach i rozgrywają mecze waterpolo nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. I chociaż najwyższe trofeum nie zostało tym razem w Poznaniu, to jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników. Mecze z europejską czołówką są dla nas bezcennym doświadczeniem, a zdobycie 3 miejsca uważam za duży sukces. Nasi goście chwalili organizację turnieju i byli pod ogromnym wrażeniem Term Maltańskich. Twierdzili nawet, że w takich warunkach nie grali jeszcze meczów waterpolo – twierdzi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W tym roku po raz pierwszy obok zmagań seniorów odbył się także turniej Junior MALTA Waterpolo Cup. Wystąpili w nim zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi z czterech polskich drużyn: KS Waterpolo Poznań, GKPW 59 Gorzów oraz dwa zespoły reprezentujące KS ALFA Gorzów Wlkp. Poznański zespół był o krok od zwycięstwa, jednak w finale po bardzo zaciętej walce uległ GKPW 59 Gorzów 5:4. Obok tych drużyn na podium stanęli także zawodnicy ALFA Gorzów I, którzy zajęli w poznańskich zawodach 3 miejsce.

Wyniki poszczególnych spotkań turnieju:

Sobota, 17 grudnia:
I mecz: ASV Wiedeń – ČH HORNETS Koszyce 14:23 (3:8,3:4,3:5,5:6)
II mecz: Waterpolo Poznań- MVLC Miskolc 11:22 (0:4,4:4,5:9,2:5)

III mecz: MVLC Miskolc- ASV Wiedeń 23:5 (6:2,5:1,4:1,8:1)
IV mecz: Waterpolo Poznań – ČH HORNETS Koszyce 13:16 (4:4,3:3,2:6,4:3)

Niedziela, 18 grudnia:
V mecz: MVLC Miskolc – ČH HORNETS Koszyce 20:10 (3:3,7:1,5:2,5:4)
VI mecz: Waterpolo Poznań – ASV Wiedeń 10:7 (0:1,2:2,4:2,4:2)

Organizatorami Malta Waterpolo Cup 2016 byli: KS Waterpolo Poznań, Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz