Sport

ICE Racing przesunięty na luty

ICE Racing - Poznańskie Koziołki - 8.01.2011 r. Malta  Foto: Piotr Rychter

ICE Racing - Poznańskie Koziołki - 8.01.2011 r. Malta Foto: Piotr RychterZima nas nie rozpieszcza, co prawda chwile temu mogliśmy oglądać śnieg, ale dodatnia temperatura nie pozwoliła mu na zbyt długie utrzymanie się. W związku z niekorzystnymi prognozami pogody na najbliższe dni, po raz drugi organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu terminu organizacji turnieju o Złote Koziołki w Poznaniu na torze Malta. Promotorzy ICE Racingu w Polsce planują ostatecznie przeprowadzić zawody w niedzielę, 5.02.2012 r. Aby zawody mogły się odbyć, niezbędna jest tafla lodowa o grubości co najmniej 20 cm. W celu utworzenia takiej tafli potrzebny jest mróz, który w minimalnym stopniu będzie utrzymywał się nie tylko w nocy, ale także w dzień.

Pierwotnie zawody miały się odbyć 8.01.2012 r. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne termin zawodów przesunięto na 22.01.2012 r. Dzisiaj wiadomo, że także w tym terminie zawody nie dojdą do skutku. – Jeśli nie uda nam się przeprowadzić zawodów w lutym, na pewno będziemy chcieli wrócić na Maltę w przyszłym roku. Choć wiem, że odległość jest spora, chciałbym zaprosić wszystkich w ostatni weekend stycznia do Sanoka na tor lodowy Błonie. Tam odbędzie się runda kwalifikacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata oraz szósta edycja Pucharu Sanoku. Zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne – mówi Paweł Ruszkiewicz, główny organizator zawodów.

W styczniu 2011 r. mimo delikatnej odwilży, I edycja Złotych Koziołków spotkała się ze sporym zainteresowaniem kibiców z terenu całej Wielkopolski. Zawody wygrał Austriak Harald Simon, który minimalnie na finiszu wyprzedził Grzegorza Knappa. – W ubiegłym roku, choć mieliśmy nieco problemów z taflą wody utrzymującą się na lodzie, pokrywa lodowa miała ponad 30 cm grubości. Choć wielu w nas wątpiło, zawody udało się przeprowadzić przy dużym zainteresowaniu medialnym, a kibice obejrzeli pasjonujące widowisko – zauważa Wojciech Jankowski, kierownik ubiegłorocznego turnieju.

Aby istniała możliwość szybkiej zmiany terminów, w Poznańskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zostały zarezerwowane trzy terminy na wynajem obiektu? Czy ostatnia możliwość zostanie wykorzystana? Czy organizatorzy wierzą jeszcze w możliwość rozegrania zawodów na początku lutego? – To nie ma nic wspólnego z wiarą. Tutaj decydującym czynnikiem jest pogoda. Dlatego tak ciężko jest planować jakiekolwiek zawody na otwartych akwenach wodnych. Jak tylko będzie mróz i znajdzie się luka w kalendarzu imprez, postaramy się zorganizować turniej o Złote Koziołki. Niczego jednak nie możemy gwarantować – zauważa Włodzimierz Szkudlarek, promotor ICE Racingu w Polsce.

Jeśli do końca stycznia warunki nie będą sprzyjały organizacji zawodów, Złote Koziołki 2012 zostaną odwołane.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz