BizNews

I cóż, że teraz w Szwecji

Solaris Urbino18 electric dla Barcelony  Foto: materiały prasowe

Spółka Solaris dostarczy 50 autobusów, które kursować będą głownie w szwedzkim Gävle położonego nad Zatoką Botnicką.

Solaris dostarczy na zamówienie przewoźnikiem Vy Buss 8 autobusów elektrycznych oraz 42 autobusy z napędem gazowym.

W elektrycznych solarisach urbino 12, które między innymi zostaną dostarczone do Szwecji, znajdzie się 28 miejsc siedzących oraz dodatkowo 2 siedzenia składane. W napędzanych gazem ziemnym solarisach urbino 12 do dyspozycji pasażerów będzie 31 miejsc siedzących, zaś w tych 18-metrowych znajdzie się 45 miejsc siedzących, w tym 4 siedzenia składane.

Firma Solaris dobrze spełnia wymagania X-trafik oraz Vy Buss AB, otrzymujemy zarówno pojazdy, jak i gotowe rozwiązania, choćby dziesięcioletnie wsparcie techniczne – powiedział Andreas Ehrenborg z Vy Buss AB – oznacza to, że mamy najlepsze warunki do zapewnienia wysokiego zadowolenia naszych klientów i zwiększenia udziału transportu publicznego w naszej współpracy z Gävle.

Zgodnie z przyznanym zamówieniem, autobusy z napędem na gaz ziemny zostaną dostarczone w połowie 2020 roku, zaś autobusy elektryczne w pierwszym kwartale 2022 roku.

Współpraca firmy Solaris ze szwedzkimi przewoźnikami rozpoczęła się jeszcze w 2003 roku. Od tego czasu spółka ta dostarczyła do tamtejszych klientów ponad 600 pojazdów.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz