Sport

Hussars pewnie pokonali rywali z Katowic

Mecz Lacrosse: Poznań Hussars - Legion Katowice 7:2 - Poznań 1  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Mecz Lacrosse: Poznań Hussars - Legion Katowice 7:2 - Poznań 18.03.2017 r.

W weekendowym meczu w ramach fazy zasadniczej dywizji zachodniej Polskiej Ligi Lacrosse zmierzyły się drużyny Poznań Hussars oraz AZS Legionu Katowice. Spotkanie rozegrano na stadionie AWF-u Poznań.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po wznowieniu Marka Biesiady przejęli piłkę i otworzyli wynik już w 38 sekundzie za sprawą Maurycego Mierkiewicza. Poznaniacy utrzymywali się przy piłce i kreowali sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, jednak między słupkami bramki Legionu dobrze spisywał się Krzysztof Burzyński.

W 13 minucie kapitan Hussars, Kacper Jankowski dobrze urwał się swojemu obrońcy, otrzymał podanie od Michała Trzaski i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Legion próbował zdobyć gola kontaktowego, jednak ich ataki rozbijały się o szczelną obronę Wielkopolan dowodzoną przez Jerrego Winiarka. Udokumentowaniem przewagi w pierwszej kwarcie zawodników w czarnych strojach była bramka Jakuba Stanka po podaniu Michała Trzaski. Wynik po pierwszej kwarcie – 3:0 dla Poznań Hussars.

Druga kwarta zaczęła się od dobrej, dwójkowej akcji między Maurycym Mierkiewiczem (podającym) a Michałem Trzaską (strzelcem), zakończonej golem. Zawodnicy Legionu stawiali twardy opór i coraz trudniej było Hussars wypracować sobie dogodną pozycję do strzału. Swoich sił próbował Piotr Majorczyk oraz Kamil Szamajda, ale obie próby skutecznie bronił Burzyński. Dopiero indywidualna akcja Kacpra Jankowskiego przyniosła podwyższenie wyniku na 5:0. Zawodnicy z Górnego Śląska wykorzystali brak czujności w szeregach gospodarzy i dwukrotnie skutecznie uderzyli na bramkę. Pierwszy trafił Jakub Koter po asyście Jędrzeja Madeja, a później punktował Mateusz Otrębski. Wynik do przerwy: 5:2.

Trzecią kwartę rozpoczęła ulewa, która przeszkadzała w rozgrywaniu meczu. Zawodnicy z obu zespołów musieli uważać na śliską nawierzchnię, przez co gra nieco zwolniła. Dobrze prezentowali się Legioniści, nękając zaczepnymi atakami Jerrego Winiarka. To jednak gospodarze byli skuteczniejsi. Bramkę na 6:2 zdobywa Kacper Jankowski po podaniu Maurycego Mierkiewicza. Tuż przed końcem 3 kwarty po indywidualnej akcji wynik na 7:2 ustala Mierkiewicz.

Czwarta kwarta obfitowała w wiele fauli i nieskutecznych ataków z obu stron. Wynik ostatecznie nie uległ już zmianie. Dzięki zwycięstwu nad Legionem Katowice 7:2 Poznań Hussars umocnili się na drugim miejscu dywizji wschodniej Polskiej Ligi Lacrosse.

Poznań Hussars – Legion Katowice 7:2
MVP Meczu: Maurycy Mierkiewicz

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz