POZnań

Hej poznaniaku! Czy masz ważny dowód osobisty?

Dzień flagi - iluminacja Ratusza - 2.05.2011 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

I teraz właśnie sprawdzasz datę ważności swojego dokumentu tożsamości… Na ulicach Poznania spotkać można dziś ponad 4 tysiące osób, których dowody w tym roku straciły ważność, nie mówiąc już o tych, których dowody straciły ważność przed rokiem 2014.

Dzień flagi - iluminacja Ratusza - 2.05.2011 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterWiele dowodów osobistych zostało wydanych na 10 lat, choć osoby, które w momencie składania wniosku o wydanie dowodu miały ukończone 65 lat, otrzymały dokument na czas nieoznaczony.

Na nowy dokument trzeba czekać maksymalnie miesiąc. Dlatego najlepiej złożyć wniosek o nowy dowód przynajmniej 30 dni przed upływem jego ważności.

“Co roku apelujemy o wymianę dowodów osobistych! Przypominam, że z mocy prawa dowód, którego minął termin ważności, zostaje unieważniony i nie będzie można się nim posługiwać. W sytuacji zmiany danych osobowo-adresowych dowód osobisty staje się nieważny po upływie trzech miesięcy. To oznacza problem przy wyjazdach, ubezpieczeniach czy załatwianiu kredytów w banku” – podkreśla dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich UMP Katarzyna Wilk.

Jak informuje Urząd Miasta na wizytę związana z wymianą dokumentu można umówić się w Wydziale Spraw Obywatelskich przez www lub telefonicznie.

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Poznania mieści się na ulicy ul. Libelta 16/20. Wydział pracuje w poniedziałki w godz. 7.30-17.00, a od wtorku do piątku w godz. 7.30-15.30.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz