Nowe Miasto Rataje Sport

Hard court kort – nowa sportowa atrakcja na Piastowskim

Kort tenisowy POSiR Rataje  Foto: POSiR / materiały prasowe

Oddział Rataje POSiR wzbogacił się o nowy obiekt sportowy. Gracze mają do dyspozycji kolejny kryty kort w ośrodku tenisowym na osiedlu Piastowskim. To pierwszy w tym miejscu kort o nawierzchni typu hard court.

W tenisa na Ratajach można grać od wielu lat, ale intensywny rozwój ośrodka rozpoczął się w 2017 roku, gdy zbudowano kompleks krytych kortów. Po 5 latach POSIR postawiły obok nich kolejny obiekt.

Widzimy rosnące zainteresowanie kortami tenisowymi, dlatego postanowiliśmy wybudować czwarty zadaszony kort. Jego nawierzchnia będzie stanowiła urozmaicenie dla klientów, którzy na Ratajach do tej pory grali wyłącznie na mączce – mówi Dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko.

Obiekt jest kryty, ale rozsuwane ściany umożliwiają otwarcie boków latem, dzięki czemu na korcie jest przewiew, a gracze mogą w bardziej komfortowych warunkach grać w tenisa.

Przed tegorocznym sezonem letnim udało się także zamontować na kortach zewnętrznych automatyczny system nawadniania, co znacząco ułatwi i przyspieszy przygotowanie kortów do gry, zwłaszcza w upalne dni.

Ośrodek tenisowy POSiR na terenie Oddziału Rataje posiada obecnie 4 korty kryte, 3 korty zewnętrzne oraz zaplecze złożone z szatni, sanitariatów i kawiarenki. W planach jest także ponowne zamontowanie ścianki tenisowej, która musiała być zdemontowana w związku z budową kortu hard court. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji myślą także o kolejnych inwestycjach.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz