K U L T U R A

Hania Rani, Dobrawa Czocher „Inner Symphonies” – zdjęcia

Hania Rani &Dobrawa Czocher „Inner Symphonies” 04.12.2021  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Pełen emocji koncert Hani Rani i Dobrawy Czocher odbył się w Sali Wielkiej w sobotni wieczór. Artystki zaprezentowały materiał z „Inner Symphonies”, którego motywem przewodnim jest nadzieja.

Magiczny to był koncert. W Sali Wielkiej zgromadzonej publiczności artystki dostarczyły niezapomnianych emocji.

Hania Rani i Dobrawa Czocher to najmłodszy w historii Deutsche Grammophon żeński duet kompozytorski związany z tą firmą. Tworzą razem od najmłodszych lat.

„Jest między nami dużo swoistego pokrewieństwa” – mówi Hania Rani. „Kiedy jesteś „rodzeństwem”, możesz być szczery. Ufamy sobie nawzajem” – dodaje Dobrawa Czocher.

Nadzieja to motyw przewodni „Inner Symphonies”.

„Pamiętam, jak Hania wspomniała mi, że jej babcia mówiła: «Wiosna nadejdzie, to pewne». Świat wydawał się rozpadać, kiedy zaczynałyśmy pracę nad tym albumem, ale miałyśmy nadzieję na lepszą przyszłość. Bardzo dobrze było mieć po swojej stronie Deutsche Grammophon i czuć wsparcie tego zespołu. To dało nam swobodę w rozwijaniu naszej muzyki” – opowiada Dobrawa Czocher.

Słowo „inner” symbolizuje tu duchowość, intymność i prywatność, podczas gdy „symphonies” oznacza znacznie więcej niż tylko formę muzyczną, to także symbol swoistej konstrukcji, potęgi i wielkości. To dla nas nowa przygoda» − mówi Hania Rani.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz