K U L T U R A

Gwiazdy na Poznańskim Koncercie Noworocznym

Poznański Koncert Noworoczny  Foto: Sollus Consulting & Media

Poznański Koncert Noworoczny – organizowane już od pięciu lat widowisko muzyczne i taneczne przyciąga melomanów i fanów piosenki najlepszymi nazwiskami. 9 i 10 stycznia 2016 r. na scenie poznańskiej Sali Ziemi wystąpią mistrzowie gatunku – maestro Marcin Sompoliński i Tomasz Szymuś z orkiestrą, Edyta Górniak i Mieczysław Szcześniak oraz najbardziej utalentowani wokaliści młodego pokolenia.

Poznański Koncert Noworoczny 2015Wszystko zaczęło się w 2010 roku, kiedy zorganizowano w Poznaniu pierwszy koncert noworoczny dla ok. 800 widzów. Poprowadził go duet wyjątkowy – Bogusław Kaczyński i Skiba.

Trochę się baliśmy tego zestawienia – przyznaje Jacek Lisewski z Sollus Enterteinment, organizatora koncertu. – Czy uda nam się pogodzić na scenie te dwie osobowości, czy Skiba i Bogusław Kaczyński znajdą wspólny język? Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, jednak mógłbym przytoczyć wiele anegdot zza kulis, przede wszystkim o tym, jakie sztuczki stosowałem, aby narzucić panu Bogusławowi ramy czasowe, w których powinien się zmieścić podczas swoich zapowiedzi. To były wspaniałe koncerty, które co roku przyciągały coraz większą rzeszę fanów.

Zaśpiewało na nich wiele gwiazd, między innymi Alicja Majewska i Irena Santor, którą publiczność powitała owacjami na stojąco. Artystom na scenie od lat towarzyszy orkiestra symfoniczna – w tym roku będzie to orkiestra Collegium F pod batutą maestro Marcina Sompolińskiego i Tomasza Szymusia. Obok najpiękniejszych walców i polek autorstwa rodziny Straussów usłyszymy największe światowe przeboje w wykonaniu Edyty Górniak i Mieczysława Szcześniaka.

Gwiazdy Poznańskiego Koncertu Noworocznego

Oprócz nich na scenie wystąpi plejada polskich śpiewaków operowych m.in. Agnieszka Adamczak-Hutek, Mikołaj Adamczak i Marcin Hutek. Ich muzyczne występy dopełni pełen pasji taniec światowej klasy tancerzy – Anny Głogowskiej i Rafała Maseraka.

Dodatkowym atutem tego koncertu będą wspaniali prowadzący – dziennikarz, a od niedawna także piosenkarz – Artur Andrus oraz aktorzy – Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski.

Bilety na dwa koncerty odbywające się 9 stycznia są już niemal wyprzedane, ale specjalnie na życzenie widzów organizator rozpoczął sprzedaż wejściówek na trzeci, specjalny koncert 10 stycznia.

Poznański Koncert Noworoczy - Katarzyna Hołysz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz