POZnań

Graficiarz PIVE złapany przez Policję

Arsenał PIVE  Foto: Komenda Miejska Policji

Graficiarza PIVE, który zamalował pół Poznania zatrzymali wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Zatrzymanemu poznaniakowi może grozić kara nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, którzy jest podejrzewany o malowanie na ścianach budynków, na szybach tramwajów i w wielu innych miejscach tak zwanych tagów. PIVE (tak się podpisywał) został zatrzymany w południe pod swoim domem w Poznaniu. Od dłuższego już czasu poszukiwali go policjanci z komisariatu Grunwald i Wilda. Jest on odpowiedzialny za zniszczenie wielu fasad budynków. Straty poniesione chociażby przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Poznaniu są szacowane na prawie dwieście tysięcy złotych. Trwałemu uszkodzeniu uległy szyby w tramwajach i autobusach zamalowane specjalnie spreparowanym flamastrem, prawdopodobnie z zawartością kwasu.

Jeśli podejrzenia policjantów kryminalnych zostaną potwierdzone w materiale dowodowym to zatrzymanemu mieszkańcowi Poznania może grozić kara nawet 5 lat więzienia. Sąd może orzec także obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód.

Arsenał PIVE Foto: Komenda Miejska Policji

7 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • co tam więzienie… niech czyści codziennie po 3h nasze miasto z grafffffitttti

  • jakby stworzył kilka graffitti lub murali, ktore by upiekszyły brudne zakątki Poznania to kara wiezienia byłaby zbyt sroga, ALE jeśli skurwiel otagował poł miasta oszpecając tym samym wiele budynków to powienien gnić w pierdlu min 2 lata! i dopierdolic mu jeszcze grzywnę 50 tys. pln !

  • PIVE to Marek Stolarz 32 lata stary glupi pierdziel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11