Aglomeracja

Głosuj na uczniów z powiatu poznańskiego!

eszkola - uczniowie z Grodziska Wielkopolskiego  Foto: eszkola/facebook

Wraz z rozpoczęciem wakacji zakończyła się pierwsza edycja projektu edukacyjnego “eSzkoła – Moja Wielkopolska”. Brały w nim udział cztery szkoły z Poznania i liceum ze Swarzędza. Uczniowie ciężko pracowali, a jakie były tego efekty? Na kilka miesięcy zamienili się w wampiry i ułożyli kwiatowy zegar. Zaprosili także wszystkich poznaniaków na darmowe badanie słuchu oraz zrobili aparat fotograficzny z pudełka. To tylko niektóre projekty, nad którymi ciężko pracowała poznańska młodzież.

Teraz czas na odpoczynek oraz nagrody. Każdy może obejrzeć efekty projektów w Internecie oraz oddać na nie swój głos. Dzięki takiemu poparciu uczniowie mają szansę na zdobycie cennych nagród m.in. laptopów i aparatów cyfrowych.

eszkola - uczniowie z Grodziska Wielkopolskiego Foto: eszkola/facebook

W ramach zajęć pozalekcyjnych poznańscy uczniowie z Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 22, Zespołu Szkół nr 4 oraz licealiści z V LO i ich koledzy z II LO w Swarzędzu przez kilka miesięcy pracowali nad projektami matematyczno-przyrodniczymi. Tematy wybierali sami i jak możemy się przekonać – wyobraźnia i kreatywność ich nie zawiodły. Licealiści z Poznania w czasie pracy nad projektem o rewitalizacji zaniedbanych zabytków w naszym mieście wystawili „Dziady” Mickiewicza w Poznańskich Fortach. Uczniowie z Gimnazjum nr 22 złożyli wniosek do Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy ich szkole, a licealistki ze Swarzędza honorowo oddawały krew i zachęcały do tego samego mieszkańców swojego miasta.

W czasie wakacji można głosować zarówno na projekty z pięciu szkół z naszego powiatu, jak i ze stu pozostałych placówek. Wystarczy wejść na stronę www.eszkola-wielkopolska.pl, kliknąć na mapkę Wielkopolski po prawej stronie ekranu, wybrać powiat, szkołę i projekt, który najbardziej nam się spodobał i zagłosować.

Dzięki naszym głosom uczniowie pracujący nad projektem mają szansę na wartościowe nagrody – m.in. laptopy i aparaty cyfrowe. Ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych prac odbędzie się podczas październikowej gali. My oczywiście trzymamy kciuki za uczniów z powiatu poznańskiego i… głosujemy!

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz