POZnań

Gdzie nie spojrzę wszędzie ty! Od 45 lat!

Choć w „Dwunastu gniewnych ludziach” gra nieco nieporadnego starszego pana, nie dajcie się zwieść! Ten człowiek w pojedynku na energię życiową, talent i pasję mógłby pokonać niejednego młodzieniaszka, o ile… ktokolwiek odważyłby się stanąć z nim w szranki. I o ile on sam znalazłby na to czas w natłoku napływających doń nieustannie – i to już od 45 lat – aktorskich wyzwań.

O kim mowa? O Michale Grudzińskim, który 4 października na Dużej Scenie Teatru Nowego obchodzić będzie jubileusz pracy artystycznej.

Aktor swoje 70 urodziny świętował specjalnym benefisem „PEEPshow” Georga Taboriego. Dzieło brytyjskiego dramaturga reżyser Piotr Kruszński uzupełnił o wątki z życiorysu popularnego “Misia” i poznańskie realia, a duża scena stała się teatralnymi kulisami. Podsumowaniem 45 lat na scenie będzie spektakl Dwunastu gniewnych ludzi .

Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tym szczególnym dla aktora święcie Teatr Nowy zaprasza na jubileuszowy spektakl już w niedzielę, a niecierpliwych 1, 2 i 3 października o godz. 19.00 na Dużej Scenie. My przypominamy także popularnego aktora klipem nagranym z Anną Jantar – Gdzie nie spojrzeć tylko ty!

Michał Grudziński urodził się 8 lutego 1944 roku w Warszawie. Jest absolwentem stołecznej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zadebiutował w 1971 roku. W latach 1970-1973 aktor Teatru Polskiego w Poznaniu, od 1973 roku związany z Teatrem Nowym w tym mieście. Stworzył charakterystyczne kreacje aktorskie w ponad 20 filmach, m.in. w “Diable” i “Trzeciej części nocy” Andrzeja Żuławskiego.

Michal Grudzinski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz