Futsal: AZS UAM Poznań bez straty gola

lp-4341  Foto: Ewelina Jaśkowiak

W drugiej rundzie Ekstraklasy Futsalu Kobiet AZS UAM Poznań pokonał AZS Uniwersytet Warszawski 4:0 (1:0).

Pierwsza część spotkania dość długo się rozkręcała. Poznanianki atakowały, jednak nie potrafiły strzelić w światło bramki. Dopiero 8 minuta meczu przyniosła otwarcie, kiedy do bramki trafiła Alicja Zając. Po stronie gości wyczuwało się pewna nerwowość, która przekładała się na faule popełnione na akademiczkach. Po stracie bramki warszawianki wyraźnie szukały sposobu do przejęcia inicjatywy. Na szczęście to się nie udało.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej bramki zdobytej przez Monikę Marczak i goście starali się już tylko bronić swojej bramki licząc na możliwość wyprowadzenia szybkiego kontrataku. Poznanianki nie odpuszczały do samego końca starając się powiększyć punktową zdobycz.

KU AZS UAM Poznań – KU AZS Uniwersytet Warszawski 4:0 (1:0)

bramki: Zając, Marczak, Kosiorek, Busza

skład UAM: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Laura Czudzińska, Alicja Zając, Monika Marczak, Adriana Sikora, Katarzyna Tarnowska, Alicja Busza, Marta Kosiorek, Aleksandra Tyl, Renata Nowak, Żaneta Pawlik, Joanna Gawrych trener Wojciech Weiss.

Kolejny mecz futsalistki UAM rozegrają w niedzielę 4 grudnia o godzinie 17:00 w hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9 (Campus Morasko) z drużyną Kotwicy Kórnik.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, Ewelina Jaśkowiak