Aglomeracja

Frog ma swojego poznańskiego naśladowcę

poznanski frog  Foto: Youtube.com

poznanski frog Foto: Youtube.comPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą czynności wyjaśniające w związku z szeregiem wykroczeń drogowych popełnionych w listopadzie br. przez kierującego srebrnym samochodem marki BMW, model E-36. Kierujący jeżdżąc w Poznaniu po ulicach Biskupińskiej, Strzeszyńskiej, Lutyckiej i Koszalińskiej m.in. nieprawidłowo wyprzedzał inne pojazdy, przekraczał linie podwójną ciągłą, przekraczał dozwoloną prędkość, powodując swoim zachowaniem zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nagranie tej nieprzepisowej jazdy, zarejestrowane z wnętrza pojazdu, zostało opublikowane w internecie. Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili tożsamość kierowcy. Obecnie policjanci zbierają materiał dowodowy, by rozliczyć kierowcę ze wszystkich popełnionych przez niego wykroczeń. Ponadto mundurowi przekazali zebrane już materiały do prokuratury z prośbą o rozważenie wszczęcia śledztwa w sprawie sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet 8 lat więzienia.

Świadków jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy srebrnego bmw prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. Można się zgłaszać osobiście na ul. Szylinga 2 w pokoju 151 bądź telefonicznie w godz. 8.00 – 14.00 pod numerami 61-84-144-64, 61-84-131-50 lub pod czynnym całą dobę numerem alarmowym 997.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz