K U L T U R A

Frida Kahlo dla najmłodszych!

Meksykańskie bajki w Teatrze Nowym  Foto: Piotr Bedliński / Teatr Polski

Dawno, dawno temu w Meksyku ojcowie uczyli synów śpiewać pieśni, a matki dbały o to, by ich córki potrafiły tkać, szyć i haftować. Słowa i melodie układały się w opowieści pełne mądrości i magii. Teatr Polski w Poznaniu zaprasza do posłuchania tych prastarych opowieści dzieci i ich opiekunów na spektaklu inspirowanym twórczością Fridy Kahlo „Huipil Fridy”. Przypominamy, że wystawę prac meksykańskiej artystki oglądać możemy w CK Zamek

Na scenie Teatru Nowego posłuchać będzie można opowieści o matce-wężu, i o dziewczynie, która marzyła o tym, by na pustyni zakwitły kwiaty. A być może dzieciom najbardziej spodoba się historia o kobiecie, która przechytrzyła diabła i utkała szal piękniejszy niż on.

Słowa i melodie w meksykańskich bajkach układają się w opowieści pełne mądrości i magii. Niektóre z nich kryją się w kolorach i wzorach tradycyjnych bluzek – huipiles.

Prastare opowieści z różnych kultur Meksyku zabiorą widzów do świata, w którym każdy huipil opowiada swoją historię. Spektakl inspirowany jest twórczością Fridy Kahlo.

Teatr zaprasza dzieci od 5. roku życia i ich opiekunów. Bilet wstępu w cenie 5 zł do dostępne są w kasie Teatru bądź w serwisie bilety24.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Bedliński / Teatr Polski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz