POZnań

Fotoradar w środę i czwartek

policjantka  Foto: lepszyPOZNAN.pl.pl / ag

policjantka Foto: lepszyPOZNAN.plStraż Miejska w Poznaniu jest dość stała jeśli chodzi o ustawianie fotoradaru. Od kilku tygodni zmieniają się tylko godziny w których sprawdzana jest prędkość z jaką jadą kierowcy.

Przez kolejne kilka dni fotoradar stać będzie na ulicy Głogowskiej i Zamenhofa. Choć coraz więcej kierowców wie, że patrole stoją w tych miejscach, to właśnie na ulicy Zamenhofa doszło kilka dni temu do tragicznego wypadku, w którym zginęło dwóch młodych motocyklistów. Pogrzeb jednego z nich odbędzie się na Cmentarzu Junikowskim w piątek (26.08) o godzinie 11:50. Przyjaciele i znajomi tragicznie zmarłego motocyklisty zbierają się godzinę wcześniej by na motocyklach towarzyszyć mu w ostatniej drodze (więcej o wypadku możesz przeczytać tutaj).

W środę i czwartek fotoradar ustawiony będzie tutaj:

ul. Zamenhofa na wysokości osiedla Piastowskiego nr 115 – od 10:30 do 13:30.

ul. Głogowska na wysokości Wielkopolskiej Giełdy Odzieżowej, w kierunku do centrumod 14:30 do 17:30.

Podane miejsca są wytypowane na podstawie policyjnych statystyk wypadkowości jednak, w zależności od bieżących potrzeb, mogą być wprowadzane zmiany ich usytuowania – wyjaśnia Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej – tak realizowane działania winny przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz