K U L T U R A

Fotografia współczesna w Galerii Centrala

Galeria CENTRALA - Wystawa REW  Foto: materiały prasowe / Anna B Gregorczyk

Wyimaginowana architektura dla wyśnionych społeczności – to tytuł wystawy ukraińskiej fotografii współczesnej, której wernisaż odbędzie się w Galerii Centrala w czwartek, 26 sierpnia o godzinie 19:00.

Zaprezentowane zostaną prace ukraińskich artystów i artystki: Oleny Bulyginy, Andrii Dostlievy & Lia Dostlieva, Maxa Gorbatskyi, Yevgena Nikiforov, Viacheslava Poliakova. Fotografie, które będzie można obejrzeć w przestrzeni galerii przedstawiać będą w charakterystyczny dla siebie sposób, rozmaite obiekty i przestrzenie architektoniczne oraz związane z nimi wspólnoty – jako konstrukty społeczne, zarówno te rzeczywiste jak i wyobrażone.

Fotografki i fotografowie skupiają się na miejscach dość różnorodnych, od wschodu do zachodu Ukrainy, zarówno w mieści stołecznym jak i w małych wioskach, poddawanym zmianom począwszy od lat 90-tych, po dziś dzień. W swojej twórczości dotykają różnych aspektów współistnienia architektury totalitarnej i ludzkiego sprzeciwu, wzajemnej ewolucji opartej na relacjach między miłością, a nienawiścią pomiędzy ludźmi, a ich otoczeniem.

Kuratorem wystawy jest Andrii Dostliev.

Wyimaginowana architektura dla wyśnionych społeczności – wystawa ukraińskiej fotografii współczesnej

Galeria Centrala, Pl. Cyryla Ratajskiego 6a
Część I – 26 sierpnia – 09 września
Część II – 10 września – 25 września

Wystawa potrwa od 26 sierpnia – 25 września

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Anna B Gregorczyk

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz