K U L T U R A

Foto nagrody dla poznańskich fotografów

Najlepsze zdjęcie 9. edycji konkursu BZ WBK Press Foto  Foto: Andrzej Grygiel

Najlepsze zdjęcie 9. edycji konkursu BZ WBK Press Foto Foto: Andrzej GrygielZ ponad 7.500 zakwalifikowanych do konkursu zdjęć przesłanych przez 433 zawodowych fotografów jury wyłoniło zwycięzców 9. edycji konkursu BZ WBK Press Foto. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się również poznańscy fotografowie.

Główną nagrodę otrzymał  Andrzej Grygiel za fotografię przedstawiającą pacjentów Oddziału Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosonowcu, którzy cieszą się z bramki strzelonej przez Polaków w meczu z Grecją podczas Euro 2012.

Wśród nagrodzonych fotografów znaleźli się również poznaniacy. Pierwsze miejsce w kategorii Kultura i sztuka zdobył Marek Lapis. Jury nagrodziło w ten sposób jego fotoreportaż “5 Zmysłów. Pauza”. Projekt ten, o którym już pisaliśmy, dotyczy przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu wynikającemu z niepełnosprawności, oraz aktywizacje środowiska osób z dysfunkcją słuchu.

Jedno ze zdjęć projektu 5 Zmysłów. Pauza Foto: Marek Lapis

Doceniono również fotografię Mariusza Foreckiego, który zajął trzecie miejsce w kategori Wydarzenia – Zdjęcie pojedyncze. Jury nagrodziło go za zdjęcie “EUROpejska codzienność”. Współgospodarzem Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 została Polska. W centrach miast, w których odbywały się mecze, powstały strefy kibica.

Gala nagród i wernisaż odbyły się w Warszawie. Nagrodzone fotografie będzie można obejrzeć podczas ogólnodostępnych wystaw w całym kraju.

Tradycyjne wydruki zdjęć połączone z multimedialną ekspozycją fotografii zagoszczą w kilkunastu miastach w całej Polsce – informują organizatorzy – wystawom pokonkursowym towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne dla młodych adeptów fotografii.

EUROpejska codzienność Foto: Mariusz Forecki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz