K U L T U R A Lifestyle

Fotel poznańskich studentów nagrodzony Diamentem Meblarstwa

Fotel Brick  Foto: materiały prasowe


Studenci kierunku Projektowanie Mebla na Uniwersytecie Artystycznym Monika Kaźmierska oraz Tomasza Agacińskiego, którzy stworzyli mebel-moduł BRICK, który został nagrodzony Diamentem Meblarstwa 2021.

Nowoczesny design, nowatorska technologia montażowa, modułowość oraz wykorzystanie surowców z recyklingu to podstawowe cechy zestawu mebli BRICK. Do jego produkcji zostały wykorzystane naturalne sklejki, surowe drewno oraz tkaniny pochodzące z recyklingu. Model charakteryzuje się prostą, eklektyczną formą.

Projekt powstał w firmie w spółce Complet Chmielewscy mającej swoją siedzibę w Myślęcinie koło Gniezna. Podstawowe konfiguracje to fotel, sofa oraz narożnik. BRICK to mebel inspirowany dziecięcymi klockami oraz funkcjonalnością kostki Rubika. Został zaprojektowany w celu pobudzenia kreatywności użytkownika i dostosowania się do jego gustu, potrzeb oraz przestrzeni. „Klocki” tworzące siedzisko wraz z podłokietnikam można dowolnie konstruować, odejmować, dodawać kolejne moduły itp..

Mebel BRICK został zgłoszony do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Konkurs Diament Meblarstwa organizowany jest od 2006 r. przez wydawnictwo Biznes Meble.pl. Nagradzane produkty charakteryzują się wyjątkowością pod względem wzornictwa, technologii, innowacyjności czy funkcjonalności.

Zgłoszone produkty w 18 kategoriach konkursowych oceniała 69-osobowe jury, w skład którego weszli architekci, projektanci wnętrz, designerzy, trendsetterzy, dziennikarze branżowi, blogerzy, przedstawiciele organizacji branżowych, naukowcy i eksperci branżowi, przedstawiciele handlu, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych.

Patronami konkursu Diament Meblarstwa są media, organizacje i stowarzyszenia branżowe, instytucje zajmujące się wzornictwem, a także organizatorzy targów branżowych. Nagroda, jaką uzyskują uczestnicy konkursu jest potwierdzeniem oryginalności i znakomitego postrzegania przez ekspertów.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz