FLAŻOLETOWA SOBOTA W SWARZĘDZU

foto: OK Swarzedz - flazolety  Foto:

foto: OK Swarzedz - flazoletyW najbliższą sobotę odbędzie się XIV Swarzędzkie Spotkanie Flażoletowe. Odbywające się od 1997 r. Spotkania mają stworzyć przestrzeń do muzycznych spotkań na najważniejszym Europejskim Szlaku Kulturowym – Drodze Świętego Jakuba – tłumaczą organizatorzy. Jej część przebiega przez Gminę Swarzędz. Odbywające się zawsze w pierwszą po Wielkanocy sobotę spotkania mają również pomóc w poszukiwaniu inspiracji do poszerzania muzycznego repertuaru ruchu flażoletowego. Pierwsze spotkanie flażolecistów obyło się w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie. Hala Unii Swarzędz gości muzyków od 10 już lat.

Podczas czternastu lat wspólnych spotkań muzycy, dzięki pomocy Domu Bretanii w Poznaniu, mogli również czerpać inspiracje do flażoletowego muzykowania podczas występów zagranicznych artystów.

W sobotę wszyscy przybyli będą mogli wysłuchać koncertu tradycyjnej muzyki krajów europejskich w wykonaniu „Kapeli Po Zagonach” oraz wspólnie zagrać i zaśpiewać melodie przygotowane przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu.

W sobotę o godzinie 10:30 w Hali Unii Swarzędz spotkają się flażoleciści z następujących szkół z Poznania: Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa, SP Nr 51, SP Nr 61, SP Nr 62, SP Nr 63, oraz szkół podstawowych w miejscowościach Dąbrówka, Dąbrowa, Gwiazdowo, Grodzisk Wielkopolski, Zimin, Kicin, Kostrzyn Wielkopolski, Białężyn, Komorniki. Nie zabraknie także muzyków ze szkół Gminy Swarzędz SP Nr 1, SP Nr 4, SP Nr 5, SP Paczkowo, SP Kobylnica, SP Wierzonka, Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz