BizNews

Firma Kuźniewski upadnie?

Główna siedziba firmy Kuźniewski  Foto: fb.com / Kuźniewski

Znana poznańska firmy z branży komputerowej ma poważne kłopoty. Straciła płynność finansową i złożyła wniosek o upadłość. Nie oznacza to jednak jej końca.

Firma kuzniewski.pl została założona w Poznaniu w połowie 2008 roku jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Oprócz poznańskiej siedzimy ma też oddziały w Warszawie i Wrocławiu. Do końca lipca zatrudnionych było w tej firmie 80 osób.

Pracownicy w Warszawy i Wrocławia dostali bez ostrzeżenia wypowiedzenia ostatniego dnia sierpnia. Dzień później pracownicy z Poznania.

Na forach internetowych od jakiegoś czasu o prawdopodobnych problemach poznańskiej firmy ostrzegali się internauci. Problemem miały być m. in. gwarancje na zakupiony tutaj sprzęt. W ostatnim czasie zamiast obiecanych 3 lat gwarancji na komputery klienci otrzymywali roczną gwarancję. Pracownicy mieli to tłumaczyć opóźnieniami w formalnościach.

W pierwszym dniu sierpnia Dariusz Kuźniewski, założyciel i właściciel firmy wydał oświadczenie. Potwierdza on w nim występujące w ostatnim czasie opóźnienia w realizacji zamówień lub zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Przekonuje on również, że sytuacja ta nie jest spowodowana przez jego firmę, a przez dramatyczną i niespodziewaną zapaść w branży IT w Polsce. Jak wyjaśnia dalej na różnych etapach łańcucha dostaw powstały olbrzymie zatory płatnicze co utrudnia pozyskanie towaru. Sytuacji nie ułatwiają zaległości w stosunku do naszej firmy ze strony niektórych kontrahentów.

Doprowadziło to, do przejściowej mam nadzieję, utraty płynności finansowej przez firmę kuzniewski.pl – podkreśla Dariusz Kuźniewski – w tych okolicznościach przepisy polskiego prawa nie pozostawiają mi wyboru. Jestem zmuszony do wszczęcia postępowania upadłościowego.

Zgodnie z oświadczeniem nadal jednak będą realizowane zamówienia aż do podjęcia decyzji przez Sąd co do dalszych losów firmy.

Po podjęciu decyzji przez sąd, działania te będzie wykonywać wyznaczony organ – dodaje Dariusz Kuźniewski – jednocześnie zapewniam Państwa, że majątek firmy w pełni wystarcza na zaspokojenie wszystkich jej zobowiązań.

Informacje o złożeniu wniosku o upadłość zostały opublikowane także na stronie sklepu internetowego GameRagon.pl należącego również do Dariusza Kuźniewskiego.

Użyte w artykule zdjęcia: fb.com / Kuźniewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz