Sport

Finały Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet już w tę sobotę w Poznaniu

Mistrzostwa Polski w lacross - Poznań Hussars Ladies - Kosynier  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Do końca dobiegają tegoroczne rozgrywki ligowe w lacrosse kobiet, których organizatorem jest Polska Federacja Lacrosse – Polski Związek Sportowy. W najbliższą sobotę, 26 czerwca, na stadionie Polonii Poznań odbędzie się Weekend Mistrzyń, który zdecyduje o ostatecznej klasyfikacji. Poznań Hussars Ladies po bezbłędnej rundzie zasadniczej powalczą o 4 z rzędu Mistrzostwo Polski.

Poznanianki rozpoczęły sezon w marcu od domowego turnieju,w którym zmierzyły się z debiutującymi w lidze Lax-Warriors Września oraz Walkiriami Katowice. Były to pierwsze oficjalne mecze na polskich boiskach od początku pandemii.Pomimo początkowych problemów zawodniczki Poznań Hussars były w stanie uporządkować grę i odnieść swoje dwa pierwsze zwycięstwa. Podczas kolejnych turniejów rozgrywanych w Katowicach, Wrześni i Wrocławiu kontynuowały one zwycięską passę i wygrały wszystkie swoje mecze, kończąc rundę zasadniczą na pierwszym miejscu.

Przed nimi spotkanie finałowe, w którym spotkają się z Panthers Wrocław. Mecz ten odbędzie się na Stadionie Polonii Poznań, przy ul.Harcerskiej 5, w sobotę, 26.06, o godzinie 15:00.

Przyjdź i kibicuj naszym dziewczynom!

Oprócz spotkania finałowego na wszystkich mieszkańców i kibiców czekać będą również inne atrakcje: mecz o 3 miejsce, mecz drużyn juniorskich, zajęcia dla najmłodszych pod okiem animatorki, możliwość wygrania fantastycznych gadżetów oraz spróbowania domowych wypieków i napojów. Będzie to też świetna okazja do spróbowania swoich sił w lacrosse, zarówno damskim jak i męskim, i dołączenia do Poznań Hussars.

Spędźcie tę sobotę na sportowo z lacrosse, początek już o 9:30.

Wydarzenie dofinansowane ze środków budżetowych miasta Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, materiały prasowe, materiały prasowe / Marek Stor

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz