Antoninek

Festyny w Antoninku

Poczęstunek podczas festynu w Skrzydłach  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Kto by się jeszcze niedawno spodziewał, że październik rozpocznie się upałami i piękną pogodą. Korzystając z tak sprzyjającej aury w Antoninku zorganizowane zostały dwa festyny dla najmłodszych mieszkańców tego fyrtla.

Pierwsze zabawę rozpoczęły przedszkolaki z Antoninkowych Skrzatów. Na łące wokół przedszkola można było tańczyć, posilić się, albo po prostu porozmawiać z czego najchętniej korzystali rodzice. Pociech w tym czasie rzuciły się w wir przygotowanych atrakcji. Było bardzo muzycznie o co zadbali panowie prowadzący festyn. Bawiły się nie tylko przedszkolaki, ale również wychowawczynie ubrane w fantazyjne kapelusze.

Zmęczone słońcem i nowościami dzieci zawsze mogły schronić się w dobrze znanej przedszkolnej piaskownicy czy domku, korzystając równocześnie z cienia. Był także poczęstunek i napoje dzięki którym przedszkolaki miały siły do dalszej zabawy.

Nieco później rozpoczął się festyn, który był częścią oficjalnej inauguracji nowej szkoły podstawowej dla chłopców. Tutaj po krótkiej części oficjalnej rodzice mieli okazję się lepiej poznać, a dzieci rozpoczęły zabawę. Podobnie jak w przedszkolu przybyły do szkoły nazwanej Skrzydła całe rodziny. Około godziny 11:00 wyruszyła ze szkoły rowerowa wyprawa uczniów i ich rodziców nad pobliskie stawy. Tam zabawa była kontynuowana. Wspólnie można było zagrać między innymi w boule czy latające talerze zwane ostatnio frisbee.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz