K U L T U R A

Festiwalowy czwartek na Transatlantyku

Stary Browar - kino plenerowe  Foto: Stary Browar

Festiwalowy czwartek na Transatlantyku to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki filmowej. Przez cały dzień w Sali Wielkiej CK Zamek będzie można posłuchać finalistów obu konkursów kompozytorskich. Wieczorem w tym samym miejscu bohaterem kolejnego Talking Piano będzie kompozytor John Debney. W Multikinie 51 odbędzie się pierwszy z dwóch pokazów “Slow West” – Filmu Zamknięcia tegorocznej edycji festiwalu, a bezpośrednio po seansie także Q&A z reżyserem Johnem Mcleanem. O pojęciu piękna w fizyce porozmawiają w Scenie Nowej w samo południe prof. Krzysztof A. Meissner, Jan A.P. Kaczmarek oraz Piotr Voelkel. Na wszystkich złaknionych zabawy czekają w przedostatnim dniu festiwalu kolejne atrakcje Łóżkoteki i Klub Festiwalowy!

Największym filmowym hitem czwartku będzie z pewnością “Kryptonim U.N.C.L.E.” – przygodowy blockbuster Guya Ritchiego, twórcy m.in. Sherlocka Holmesa. Film jest przeróbką szpiegowskiego serialu z lat 60. pod tym samym tytułem. Festiwal Transatlantyk pokaże ten obraz nie tylko przed polską, ale i amerykańską premierą! Start – Multikino 51, g. 20:00.

Kolejna polska premiera na tegorocznym Transatlantyku i jednocześnie Film Zamknięcia to nietypowy western prosto z festiwalu Sundance – “Slow West” z Michaelem Fassbenderem. Po projekcji w Multikinie 51 (g. 22:30) odbędzie się spotkanie z reżyserem Johnem Macleanem, który odpowie na wszystkie pytania publiczności.

Mobilne Kino Škody cieszy się w tym roku ogromną popularnością. W czwartkowy wieczór w parku Cytadela, gdzie o 21:30 zostanie wyświetlony nagrodzony Oscarem “Angielski pacjent”?

Czwartek w Łóżkotece zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 17:00 – co prawda w łóżku, ale za to od kuchni – o produkcji filmowej opowie dr Marcin Adamczak z Collegium Da Vinci. W Kinie Łóżkowym o g. 20:00 będzie obejrzeć świetną komedię “Clerks – Sprzedawcy”. O g. 22:00 w Łóżkotece zabrzmi The Beatles, a po filmie “Let It Be” Piotr Metz, dziennikarz radiowy i wykładowca Uniwersytetu SWPS opowie o muzyce, filmie i najbardziej rozpoznawalnej czwórce z Liverpoolu. Na koniec filmowego maratonu o północy zostanie wyświetlony film “Zniknięcie Eleanor Rigby: Oni” ze znakomitą Jessicą Chastain i Jamesem McAvoy’em. Po dniu pełnym wrażeń będzie można zrelaksować się przy dobrej muzyce na Silent Disco w Klubie Festiwalowym.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz