Stare Miasto

Fantastyczny Korowód przeszedł przez miasto

Fantastyczny Korowód na Festiwal Pyrkon 2014 - Poznań 01.03.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Fantastyczny Korowód na Festiwal Pyrkon 2014 - Poznań 01.03.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPrzechodnie spacerujący po centrum miasta mogli być świadkami niezwykłego pochodu. Można było dostrzec zarówno koszmarnie wyglądające postacie wyjęte z horrorów, jak i piękne wróżki. To barwne wydarzenie zapowiada kolejną, 14. już edycję Festiwalu Fantastyki Pyrkon.

Sama impreza zorganizowana zostanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach od 21 do 23 marca. Głównym zadaniem wydarzenia jest propagowanie literatury, filmu i gier o tematyce fantastycznej. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Rok temu w imprezie wzięło udział 12300 fanów fantastyki.

Sobotni korowód był pierwszą częścią, jakby preludium do tego co będzie się działo na targach pod koniec miesiąca.

Pochód składał się z dwóch grup. Pierwsza symbolizować miała siłę i magię wyobraźni – tutaj pojawili się rycerze, żołnierze, wróżki, wampiry i zombie. Druga grupa to smutne, do pewnego momentu postacie w ciemnych okularach, które wyglądem przypominały agentów z Matrixa. Wszyscy mieli przejść do lepszego, pyrkonowego świata przez portal. Każda grupa musiała wykonać zadanie, które otwierało portal.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz