POZnań

E(x)plory – oryginalne pomysły młodych naukowców

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Chemia Open Air  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Chemia Open Air Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNa terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM odbędzie się Regionalny Festiwal Młodych Naukowców, E(x)plory. Festiwal to przede wszystkim święto polskiej nauki – tej z niedalekiej przyszłości – ale i okazja do spotkania młodych odkrywców z naukowcami, przedstawicielami biznesu oraz z twórcami nowych technologii.

Podczas Festiwalu młodzi odkrywcy przedstawią 30 projektów. Autorzy najlepszych z nich wezmą udział w ogólnopolskim finale Festiwalu.

Prezentowane będą projekty z biologii, chemii, fizyki, astronomii, informatyki, technologii ale także nauk społecznych. Prace nie są tylko teoretyczne ale dotyczą konkretnych problemów, np. badania gleby i wody w Luboniu i wpływu kwasowości na środowisko czy przyczyn niskiego zainteresowania zajęciami pozalekcyjnymi.

Znalazły się również opracowania o tak oryginalnych tematach jak „Różne płaszczyzny odbić, czyli badanie wpływu rodzaju powierzchni na odbicia piłeczki pingpongowej”.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii.

Festiwal rozpocznie się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ulicy Rubież 46 w piątek  15 lutego o godzinie 9:00 .

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Chemia Open Air Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz