Aglomeracja Sport

Euzebio wypisany ze szpitala

Centrum pobytowe  Foto:

Legenda światowego futbolu, były portugalski piłkarz Eusebio da Silva Ferreira opuścił dziś rano Szpital Miejski przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

Eusebio trafił tam w sobotę w nocy z podejrzeniem zawału, czego jednak nie potwierdziły wyniki przeprowadzonych badań. Postęp w rekonwalescencji oraz stan zdrowia pacjenta w ocenie lekarzy pozwalał na jego wypisanie ze szpitala. Eusebio towarzyszył reprezentacji Portugalii podczas jej przygotowań w Centrum Pobytowym w Opalenicy. Po opuszczeniu szpitala odleciał samolotem do Portugalii.

Eusebio z podejrzeniem zawału serca najpierw trafił do szpitala w Nowym Tomyślu a później samolotem został przetransportowany do poznańskiej lecznicy. Organizm Eusebio był wyeksploatowany w związku podróżami i emocjami sportowymi.

Eusebio jest legendą Benfiki i portugalskiej piłki. Przed stadionem Estádio da Luz stoi jego pomnik, a on sam należy do sztabu szkoleniowego lizbońskiego klubu. Grał na pozycji środkowego napastnika, nazywany był „Czarną Panterą” lub „Czarną Perłą z Mozambiku”. Jest brązowym medalista i królem strzelców (9 bramek) w Mistrzostwach Świata w  1966 r. oraz  Zdobywcą Złotej Piłki w plebiscycie „France Football” w 1965. Z Benfiką zdobył 10 tytułów mistrza kraju oraz 5 pucharów Portugalii. W latach 1964-1968, 1970 i 1973 zdobywał tytuł króla strzelców portugalskiej ligi, a w 1968 i 1973 także Złoty But dla najlepszego ligowego strzelca Europy. Pod jego wodzą Benfica pięciokrotnie dochodziła do finału Pucharu Europy, dwukrotnie, w 1962 i 1963, go zdobywając. Grał także w klubach amerykańskich.

Centrum pobytowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz