K U L T U R A

Era Jazzu – 20 lat!

Dionizy Piątkowkowski  Foto: era jazzu / materiały prasowe

Dwadzieścia lat temu powstała Era Jazzu – cykl koncertów klubowych i galowych najwybitniejszych gwiazd współczesnego jazzu oraz znaczące przedsięwzięcie kulturalne nie tyko poznańskiej ale i europejskiej mapie wydarzeń jazzowych. Dziś kontynuacją przedsięwzięcia jest Jazz Festival.

Pomysłodawcą i szefem Ery Jazzu jest Dionizy Piątkowski, który do Poznania zaprosił takie gwiazdy jak: Diana Krall, Al Di Meola, Herbie Hancock, Jan Garbarek, Cassandra Wilson ale także muzyków mniej znanych nurtów, jak np. chicagowskiej New Black Music.

Jubileuszowy koncert „ Era Jazzu-gramy już 20 lat ! ” odbędzie się w sobotę 24 listopada w auli AUM. Gwiazdą wieczoru będzie najwybitniejsza skrzypaczka jazzu, Regina Carter – genialna instrumentalistka, powszechnie uznawana za najwybitniejszą skrzypaczkę jazzową na świecie. Wystąpią także laureaci Nagród Ery Jazzu.

Gala będzie także premierą nowych wydawnictw. Przygotowywany jest trzypłytowy CD-box z nagraniami największych gwiazd Ery Jazzu (od Johna Scofielda i Wayne’a Shortera po Reginę Carter i Lizz Wright), prezentacją nagrań młodego, polskiego jazzu oraz zestaw obejmujący realizowany od lat Poznań Jazz Project – czyli koncertowe nagrania legend jazzu z poznańskimi muzykami (Jean-Luc Ponty z Poznań Jazz Philharmonic Orchestra-Piotra Scholza, Tingvall Trio z Kacprem Smolińskim, Chico Freeman z kwartetem Dawida Kostki oraz Ron Carter Trio z Krzesimirem Dębskim).

Użyte w artykule zdjęcia: era jazzu / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz