Energetyk wygrywa z liderem

KS Energetyk Poznań - UKŻPS Kościan  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Do energetycznej twierdzy przyjechał lider tabeli I grupy. Już pierwszy set pokazał, że podopieczne trenerów Patyka i Ciszaka nie pozwolą rozwinąć skrzydeł przyjezdnym. Zablokowana kapitan Kościana Dagmara Grajczak, udane ataki Bagrowskiej oraz bardzo dobre przyjęcie Wierciszewskiej ze strony Energetyka.

W pierwszej odsłonie poznanianki miażdżą rywalki 25:13. Doświadczony zespół trenera Cichockiego szybko otrząsnął się z dotkliwej porażki w pierwszym secie i drugiego zaczął od prowadzenia 6:1. W tym momencie gry siatkarki Energetyka dostarczały punktów rywalkom mnóstwem własnych błędów. Chaos na boisku doprowadził do stanu 16:8 dla Kościana. Gdy wydawało się, że w meczu będziaemy mieli remis Energetyczki wrzucają 2 bieg i gonią. Ze stanu meczu 20:12 miejscowe doprowadzają do 20:21. Niesione dopingiem wspaniałych kibiców Energetyk wygrywa drugiego seta 25:22.

Mocno zdenerwowane siatkarki z Kościana w trzecim secie próbują nawiązać walkę z rozpędzonym Energetykiem ale sił starcza im tylko do stanu 8:6. Od tego momentu na boisku przy Bukowskiej niepodzielnie dominują miejscowe. Skuteczny blok Rakowskiej i mamy 25:18 i 3:0 w całym meczu.

II Liga Kobiet PZPS – Energetyk Poznań – UKŻPS Kościan 3:0 (25:13,25:22,25:18)

Tekst: energetykpoznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, Ewelina Jaśkowiak