Sport

Energetyczne z kolejnym zwycięstwem na koncie

Enea Energetyk Poznań - Karpaty Krosno Glass - PANS Krosno  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W 23. kolejce fazy zasadniczej I Ligi Kobiet w siatkówce Enea Energetyk Poznań pewnie pokonał Karpaty Krosno Glass – PANS Krosno 3:0 (25:16, 25:23, 26:24).

Podopieczne Marcina Patyka pewnie wygrały z siatkarkami z Krosna w spotkaniu odbywającym się w sali UAM przy ulicy Zagajnikowej.

Pierwszy set od razu pokazał, kto będzie przewodzić w tym spotkaniu. Drugi z większym luzem, ale nadal z walką po stronie Krosna, żeby złapać kontakt z gospodyniami.

Do stanu 19:14 w trzecim secie mecz wydawał się już przesądzony. Przy stanie 19:16 trener poznanianek wziął czas, żeby uspokoić sytuację na energetycznej połowie. Poznanianki mają dużą przewagę i gra toczy się punkt za punkt. Przy 24:21 wydaje się, że energetyczne kończą spotkanie. O czas prosi Dominik Stanisławczyk, po tym jak piłka wpada w boisko po obronie Aleksandry Stachowicz i mamy piłkę meczową. Po stracie dwóch punktów musi interweniować trener poznanianek. Nie przynosi to skutki, ponownie zablokowana Agata Plaga i zaczynamy grać na przewagi. Po raz trzeci Agata już nie daje się zablokować i energetyczne stają przed kolejnym matchballem. Teraz to już tylko formalność, kiedy blok stawia Martyna Szczepuła i Ania Regulska. Poznań inkasuje 3 punkty.

Enea Energetyk Poznań – Karpaty Krosno Glass – PANS Krosno 3:0 (25:16, 25:23, 26:24)

Kolejne spotkanie poznanianki rozegrają u siebie. W piątek 24 marca o godzinie 17:00 podejmować będą UJ CM Solną Wieliczkę.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz