K U L T U R A

ENEMEF: Maraton z Obcym

OBCYM WSTĘP WZBRONIONY  Foto: 20th Century Fox / lepszyPOZNAN.pl

OBCYM WSTĘP WZBRONIONY Foto: 20th Century Fox / lepszyPOZNAN.plDopiero co mogliśmy przeżyć noc grozy, a już czekają nas kolejne emocje podczas nocnego maratonu filmowego, na który zapraszamy wyjątkowo w czwartek, ostatniego dnia października. Tym razem będzie to spotkanie z Obcym!

Nocny maraton filmowy ENEMEF: Maraton z Obcym, to spotkanie z kultowym, legendarnym i doskonałym kinem grozy.

Po raz pierwszy w polskich kinach w wersjach reżyserskich, w idealnej jakości obrazu i dźwięku – po cyfrowej rekonstrukcji! – informuje Iza Kieszek, która współorganizuje nocne maratony filmowe – w trakcie minimaratonu zaprezentowane zostaną dwie pierwsze części serii połączonej postaciami Ellen Ripley i Obcego.

Zobaczymy zatem filmy OBCY – 8. PASAŻER NOSTROMO, oraz OBCY – DECYDUJĄCE STARCIE.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 20,00 do 25,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas tutaj.

Po więcej informacji zapraszamy na www.enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem i/lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Na tę noc z Obcym zapraszamy wyjątkowo w czwartek 31  października od godziny 22:00 do Multikina 51 oraz Multikina Malta.

OBCY – 8. PASAŻER NOSTROMO (wersja reżyserska – 116 minut) – film Ridleya Scotta atmosferą jest zbliżony do klasycznych filmów grozy, a nagrodzone Oscarem efekty specjalne oraz postać Obcego sprawiły, że film wszedł do kanonu światowej kinematografii.

Załoga statku handlowego Nostromo budzi się przedwcześnie z hibernacji podczas rutynowego lotu. Komputer pokładowy prowadzi ich ku sygnałowi z pobliskiego księżyca Acheron LV-426. Przekonani, że ktoś wzywa pomocy, lądują. Na miejscu odkrywają nową formę życia, którą przyjmują na statek wraz z rannym kolegą. Wkrótce okazuje się, że mają do czynienia z drapieżnikiem doskonałym, istotą przystosowaną do zabijania. Sierżant Ellen Ripley podejmuje walkę o przetrwanie i ocalenie pozostałych przy życiu kolegów.

W 2003 roku powstała wersja reżyserska filmu, która zostanie zaprezentowana w trakcie ENEMEFu po raz pierwszy w polskich kinach. Zarówno dźwięk jak i obraz będą w idealnej jakości, po cyfrowej rekonstrukcji.

OBCY – DECYDUJĄCE STARCIE (wersja reżyserska – 154 minuty) – druga część serii filmów o Obcym, wyreżyserowana przez Jamesa Camerona. Laureat dwóch Oscarów: za efekty specjalne i montaż dźwięku.

Po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej Ellen Ripley zostaje odnaleziona. Nikt nie wierzy w jej historię o potworze, który zabił wszystkich członków załogi statku Nostromo. Tymczasem okazuje się, że na LV-426, z której Ripley właśnie uciekła, została wysłana grupa kolonistów. Z nieznanych przyczyn urywa się z nimi kontakt. Kobieta wyrusza wraz z oddziałem komandosów na planetę. To, co tam zastaną, nie śniło im się w najgorszych koszmarach…

Film Jamesa Camerona to jeden z nielicznych sequeli, które nie ustępują oryginałowi, a zdaniem niektórych nawet go przewyższa. Reżyser dorównuje Scottowi w umiejętnym dozowaniu napięcia, ale w znacznie większym stopniu stawia na akcję i widowisko.

Film zostanie zaprezentowany w wersji rozszerzonej, po cyfrowej rekonstrukcji.

ENEMEF: Maraton z Obcym Foto: ENEMEF: Maraton z Obcym

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz