GłosBiznesu Sport

Enea Stadion – napis widoczny z samolotu

Enea Stadion Stadion Miejski  Foto: Enea materiały prasowe

Napis „Enea Stadion” został zamontowany na dachu poznańskiego stadionu. To efekt nawiązania współpracy koncernu energetycznego z operatorem obiektu. Od lipca 2023 r. największa arena sportowa w Wielkopolsce, na której swoje mecze rozgrywa Lech Poznań nosi nazwę Enea Stadion.

Enea w lipcu ubiegłego roku została sponsorem tytularnym poznańskiego stadionu miejskiego, który przez najbliższe cztery lata będzie nosić nazwę Enea Stadion.

Zakończono ostatni etap montażu ogromnych tablic z nową nazwą stadionu na membranie trybuny numer III od strony ulicy Bułgarskiej oraz na elewacji trybuny numer IV od strony ulicy Ptasiej. Cała konstrukcja głównego napisu umieszczonego od strony ul. Bułgarskiej waży ponad czternaście ton, mierzy 38 metrów długości i ma 5,5 metra wysokości. Sama literka „E” ma prawie 3,5 metra wysokości i 4,5 metra szerokości. Logotyp zajął 210 m2 powierzchni dachu stadionu. Niewiele mniejszy jest napis zamontowany od ul. Ptasiej, który waży ponad dziesięć ton i ma 29 metrów długości oraz ponad 4 metry wysokości. Dodatkowo, ten napis jest widoczny dla samolotów lądujących na lotnisku Poznań-Ławica.

To nie koniec zmian w wyglądzie i organizacji funkcjonowania Enea Stadionu. Już wkrótce wymienione zostanie również oznakowanie obiektu – wewnątrz i na zewnątrz, a także oznaczenie parkingów. Planowana jest także zmiana nazwy przystanków komunikacji miejskiej na „Enea Stadion”. Miasto Poznań, jako właściciel obiektu, w tym roku zamierza także przywrócić wygląd membrany do stanu z otwarcia areny i poprawić w ten sposób walory estetyczne Enea Stadionu.

rqr

Użyte w artykule zdjęcia: Enea materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz