Aglomeracja Stare Miasto

Ekshibicjonista złapany nad Wartą

Straż miejska  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Strażniczki referatu Stare Miasto ujęły mężczyznę, który nad Wartą obnażał się i zaczepiał dzieci.

Strażniczki Amanda Grużewska i Aleksandra Markowska, patrolowały tereny rekreacyjne wzdłuż rzeki Warty. W pobliżu mostu Królowej Jadwigi podbiegła kobieta i zgłosiła, że w krzakach na skarpie przebywa nagi mężczyzna, zaczepia dzieci i prawdopodobnie dopuszcza się czynów lubieżnych. Z relacji zgłaszającej mężczyzna ten w obecności nieletnich masturbował się – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej miasta Poznania.

Strażniczki niezwłocznie udały się we wskazanym kierunku. Z daleka faktycznie zauważyły nagiego mężczyznę, który czaił się w zaroślach. Na widok zbliżających się funkcjonariuszek mężczyzna zaczął uciekać w kierunku mostu Chrobrego. Tam też strażniczki dogoniły go, jednak w trakcie próby ujęcia doszło do szarpaniny na krawędzi brzegu rzeki i zdesperowany mężczyzna zdołał uwolnić się. Dalej uciekał wzdłuż brzegu rzeki w kierunku kolejnego mostu Królowej Jadwigi. Dopiero tam funkcjonariuszki skutecznie zatrzymały go i obezwładniły. Około godz. 18:00 już w kajdankach i spodniach przekazały go patrolowi Policji.

Zatrzymany mężczyzna ma ok. 35 lat. Plecak, który miał ze sobą, wypełniony był dziecięcą bielizną, materiałami pornograficznymi oraz środkami odurzającymi.

Jeśli mężczyźnie zostaną postawione zarzuty publicznego obnażania się i wykonywania innych czynności seksualnych grozić mu będzie od 2 do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz