Aglomeracja POZnań

Ekonomiczne bieganie

Ekonomiczna Piatka - bieganie  Foto:

Kilkuset biegaczy weźmie udział w tradycyjnym biegu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Pięć kilometrów wokół Jeziora Maltańskiego – tak przebiegać będzie trasa XIII edycji Ekonomicznej Piątki – biegu o puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, organizowanego 7 kwietnia 2024 r. Oprócz biegu odbędzie się również X edycja marszu o puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zawodnicy, którzy spróbują swoich sił podczas nordic walkingu, będą mieli do pokonania ten sam dystans, co biegacze.

Impreza biegowa organizowana przez UEP, Klub Biegacza UEP i AZS UEP co roku przyciąga setki osób. Wielu uczestników bierze w niej udział od samego początku, mając dzięki temu na swoim koncie imponujące życiowe rekordy. Ekonomiczna Piątka jest imprezą otwartą, na stałe wpisaną w kalendarium sportowych zawodów Poznania. Może brać w niej udział każdy miłośnik ruchu na świeżym powietrzu. W zawodach uczestniczą zawsze władze Uczelni oraz liczna reprezentacja pracowników i studentów.

„Historia rozgrywania biegów na Uniwersytecie Ekonomicznym sięga lat 80-tych XX w. Bardzo cieszę się, że ta tradycja jest stale kontynuowana, a na listach startowych widzę nie tylko przedstawicieli naszej uczelnianej społeczności, ale także wielkopolskich sympatyków biegania. To wspaniałe wydarzenie gwarantujące sportowe emocje i budujące relacje. Warto tam być!” – mówi prof. dr hab. Maciej Żukowski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Ekonomiczna Piątka to nie jedyne wydarzenie biegowe, z którego znany jest UEP. Swoją formę można też sprawdzić podczas Biegu po schodach Collegium Altum.

Ekonomiczna Piątka Foto: materiału UEP
Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz