Aglomeracja Tarnowo Podgórne

Ekologiczne pole golfowe powstaje pod Poznaniem

Pole golfowe  Foto: materiały prasowe

Pełnowymiarowe pole golfowe w Tarnowie Podgórnym będzie pierwszym takim obiektem w Wielkopolsce. W całej Polsce dotychczas powstało 69 ośrodków, które umożliwiają pasjonatom tego sportu rozwijanie swoich umiejętności. O powodzeniu tej dyscypliny sportowej w naszym kraju świadczą między innymi zawody organizowane przez kluby golfowe. Tylko w sierpniu rozegranych zostanie w Polsce ponad 120 turniejów.

Soczysta zieleń trawy, stawy, drzewa, naturalne wzniesienia – to zobaczymy na każdym polu golfowym. Jednak inwestycja w Tarnowie Podgórnym ma być na dodatek jedną z najbardziej ekologicznych.

Pola golfowe zużywają ogromne ilości wody – od 800 do nawet 1500 metrów sześciennych dziennie w sezonie późnowiosennym a pole w Tarnowie Podgórnym będzie jednak pod tym względem samowystarczalne. Pole będzie podlewane „szarą wodą”, czyli wodą odzyskaną z oddalonej o 900 metrów oczyszczalni ścieków. „Szara woda” nie nadaje się do picia ani do kąpieli, ale z powodzeniem można wykorzystywać ją do nawadniania. To oznacza, że mieszkańcy gminy mogą być spokojni – nie czerpiemy wody z tego samego ujęcia – tłumaczy Waldemar Rumiński, dyrektor zarządzający Black Water Links.

Właściciele pola golfowego znaleźli też sposób na pozyskanie prądu potrzebnego do obsługi obiektu. Będzie on pochodził z własnej farmy fotowoltaicznej, która powstaje przy polu. – Nie będziemy dodatkowo obciążać elektrowni. Z naszego powodu nie będzie ona zwiększać spalania węgla. Prąd z paneli fotowoltaicznych pozwoli zadbać o dobrą jakość powietrza i być samowystarczalnym – mówi Rumiński, Black Water Links.

Pole golfowe zostanie oddany do użytku w 2022 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz