Sport

EBLK: Zwycięstwo akademiczek w pierwszym meczu rundy rewanżowej

Enea AZS Poznań – Energa Toruń  Foto: materiały prasowe / Adam Chmielewski

Akademiczki podeszły do meczu bardzo skoncentrowane, po mimo faktu, że Energa Toruń jest przedostatnią drużyną w tabeli EBLK. Toruński zespół wzmocnił się zawodniczkami zagranicznymi i nie do końca było wiadomo jaki ma obecnie potencjał. Trener Grzegorz Zieliński podkreślił, że cieszy się z takiego układu i, że mecz będzie wymagający. Tak też przygotował swoją ekipę, która podeszła do meczu bardzo skoncentrowana.

Kluczem do zwycięstwa było wysokie naciskanie toruńskich rozgrywających i opóźnienie rozegrania akcji. Rzuty oddawane w końcowych sekundach, dodatkowo z nieprzygotowanych pozycji spowodowały, że torunianki pierwszą połowę spotkania zagrały na zaledwie 20% skuteczności. Niecelne rzuty przyjezdnych przełożyły się na skuteczne szybkie ataki akademiczek i wyrobienie sobie wysokiej, bo 21 punktowej przewagi do przerwy (44:23).

W pierwszych dwóch kwartach w poznańskiej drużynie brylowały Gmrice Davis (21) oraz Tiffany Brown (13).

Po przerwie swój koncert rozpoczęła z kolei Jovana Popović. Grała bardzo ofensywnie i efektownie wjeżdżając pod sam kosz i zdobywając łatwe punkty. Zebrała ich na swoim koncie 18. W drugiej połowie trener Grzegorz Zieliński pozwolił odpocząć zawodniczkom z pierwszej piątki, dając szansę zmienniczkom. Poznanianki niestety zaczęły seryjnie tracić punkty i kiedy przyjezdne doszły akademiczki na 11 punktów, do gry powróciły odpoczywające Davis, Popović i Adamowicz. Przewaga poznanianek ponownie wzrosła do około 20 punktów, a spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Enea AZS Poznań  82:64 .

Double-double w poznańskiej ekipie zdobyły dwie Amerykanki: Brown zdobyła 21 punktów, 13 zbiórek i dołożyła do tego 6 asyst i 2 przechwyty, natomiast Davis 23 punktów i 10 zbiórek.

Enea AZS Poznań – Energa Toruń 82:64 (23:14,21:9,16:18,22:23)

Enea AZS: Davis 23, Brown 21, Popović 18, Marciniak 13, Adamowicz 3, Parzeńska 2, Stefańczyk 2, Nowicka, Banaszak, Piasecka A. Piechowiak.

Energa Toruń: Jackson 18, Sagerer 11, Ziętara 11, Podkańska 7, Wieczyńska 7, Tłumak 5, Grzenkowicz 5, Ciemienska, Wiewiórska.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Adam Chmielewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz