Centrum Stare Miasto Stare Miasto

„Dzwonek na lekcję” – Flash mob na Starym Rynku

Dzwonek  Foto: sxc.hu

Dzwonek Foto: sxc.huFlash mob „Dzwonek na lekcję” ma poprzedzić akcję społeczną, która tego dnia odbędzie się na płycie rynku. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Na Tak na rzecz jednej ze swoich placówek – małej specjalistycznej szkoły „Zakątek”, w której uczą się dzieci z wieloraką niepełnosprawnością (z ciężkimi uszkodzeniami genetycznymi i neurologicznymi i dodatkowymi schorzeniami). Szkoła do czerwca 2012 musi opuścić dotąd zajmowany budynek. Stowarzyszenie Na Tak pozyskało od miasta obiekt, w którym docelowo mają znaleźć miejsce uczniowie szkoły – budynku, który jednak wymaga generalnego remontu.

Akcja ma polegać na zorganizowaniu lekcji matematyki w „klasie potrzebującej ścian”. Lekcję poprowadzi normalny nauczyciel, a uczniami będą sprawni gimnazjaliści z jednej z poznańskich szkół. Po lekcji, na płycie rynku starego, pozostaną puste ławki i krzesła z tablicą, na której opisany będzie cel akcji.

Żeby dobrze (głośno) zacząć, chcemy poprzedzić akcję flash mobem pt. „Dzwonek na lekcję”. Plan jest taki, żeby tego dnia (5 listopada godzina 12.10 – tuż po koziołkach poznańskich) na rynku pojawiły się setki ludzi z dzwonkami (tradycyjnymi lub w komórce) i zadzwonili na lekcję.

Akcja wypali tylko wówczas, gdy będzie naprawdę masa ludzi. Dlatego liczymy na Ciebie, twoją rodzinę i znajomych, a także znajomych Twoich znajomych i ich rodziny!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz