POZnań

Dziś rusza Świąteczna Bimba

Świąteczna Bimba  Foto: materiały prasowe / MPK

Rozświetlony tramwaj ponownie wyjeżdża na linię 24, która ułatwi dojazd w miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie. Premierowy kurs odbędzie się w piątek, 17 listopada.

W Poznaniu „świąteczna bimba” to już tradycja! Co roku w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, na tory wyjeżdża ozdobiony światełkami tramwaj. W tym roku udekorowany został Siemens Combino z numerem bocznym 507. Do jego przystrojenia zużyto niemal 1000 metrów łańcucha świetlnego, na którym jest prawie 10 000 lampek ledowych! Co więcej, świąteczna atmosfera będzie pasażerom towarzyszyć – dzięki ozdobieniu wnętrza pojazdu – także w trakcie podróży.

Wyjątkowy, świąteczny tramwaj zacznie roztaczać swój blask od najbliższego piątku – wtedy wyjedzie w swój premierowy kurs na linii 24. Po raz pierwszy opuści bramy zajezdni przy ulicy Głogowskiej w dniu 17 listopada o godzinie 15:50, a swój pierwszy pełny kurs z pasażerami rozpocznie o godzinie 16:00  – pojedzie z pętli Górczyn PKM w kierunku centrum.

Zadaniem linii 24 jest ułatwienie dojazdu w miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie. Będzie ona funkcjonować od 17 listopada do 23 grudnia – świąteczny tramwaj będzie kursował co około 60 minut, od godziny 16.00 do 22.00, po trasie: GÓRCZYN PKM – Głogowska – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – ALEJE MARCINKOWSKIEGO

W tym roku Betlejem Poznańskie odbywać się będzie w dwóch lokalizacjach: na placu Wolności – w dniach od 17 listopada br. do 7 stycznia 2024 roku oraz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – w dniach od 18 listopada do 22 grudnia br. Na gości czekać będzie wiele atrakcji – przygotowano jarmarki świąteczne, programy kulturalne i inne atrakcje.

W tramwaju linii 24 obowiązuje opłata za przejazdy zgodna z taryfą biletową ZTM.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / MPK

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz