Sport

Dziś Kolejorz gra z Polonią Warszawa

Trener Lecha Poznañ - Jose Maria Bakero  Foto: Piotr Rychter

Trener Lecha Poznañ - Jose Maria Bakero Foto: Piotr RychterLech Poznań zmierzy się dzisiaj w stolicy z zawodnikami Polonia Warszawa. Mecz 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozpocznie się na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej o godzinie 20:30.

To jest taki zespół, który wcale nie musi grać dobrze, żeby zdobywać bramki, ciężko jest także strzelić gola przeciwko nim – mówi o Polonii Jose Maria Bakero – posiadają wielu doświadczonych zawodników w linii defensywy i w środku pola, bronią się wieloma zawodnikami, a swoich szans z przodu szukają przede wszystkim w kontrataku.

Trener Lecha dodał także, że dzisiejsze spotkanie będzie bardzo trudne. Jestem przekonany, że gospodarze zagrają bardzo agresywnie i będą nas chcieli wybijać z rytmu, niejednokrotnie zapewne przekroczą przepisy – dodał Bakero – my z kolei musimy wyjść na boisko z takim założeniem jak w meczach z Lechią i Legią i po prostu robić swoje.

Dima czy Ivan?

Jak dzisiejszy mecz ocenia Jacek Zieliński? Jego zdaniem jest on ważny z punktu widzenia układu w czołówce tabeli. Gdy zwycięsko zJacek Zieliński Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychterdzisiejszego spotkania, przeskoczy ona Lecha. Zagramy z zespołem, który prezentuje bardzo dobrą piłkę, być może najfajniejszą w całej lidze – mówił Zieliński – z kolei dla mnie nigdy na pierwszym planie nie były wrażenia artystyczne, a efektywność gry i jeśli to ma tak dalej wyglądać jak w Chorzowie, że solidną i konsekwentną grą będziemy gromadzić punkty to styl nie będzie mi przeszkadzał.

Trener Polonii deklaruje, że jego zespół stać na dobrą i skuteczną grę, a przede wszystkim na zwycięstwo. Taki mamy plan, choć zdaję sobie sprawę, że poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko – wyjaśnia Jacek Zieliński – jednak z Lechem też można wygrać, co pokazał Śląsk czy Górnik. Zespół ze stolicy przystąpi do dzisiejszego meczu właśnie z taką myślą i nadzieją, że można pokonać Kolejorza. Aby tego dokonać, trzeba się wznieść na wyżyny – stwierdził Jacek Zieliński.

Drużyna Lecha wyjechała do Warszawy już w czwartek. Tego samego dnia pod wieczór na boisku w Sulejówku odbyli ostatni trening.

Na mecz Jose Mari Bakero zabrał dziewiętnastu piłkarzy. W Poznaniu pozostali Marcin Kikut, Manuel Arboleda oraz Wojciech Golla.

Bramkarze: Krzysztof Kotorowski, Jasmin Burić

Obrońcy: Marciano Bruma, Grzegorz Wojtkowiak, Ivan Djurdjević, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez

Pomocnicy: Dimitirje Injac, Kamil Drygas, Sergei Krivets, Rafał Murawski, Mateusz Możdżeń, Jakub Wilk, Semir Stilić, Aleksandar Tonev

Napastnicy: Artiom Rudnev, Vojo Ubiparip, Bartosz Ślusarski

KKS Lech Poznañ - Polonia Warszawa - 10.11.2010 r. Foto: Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz