BizNews POZnań

Rails Girls łamią stereotypy w IT

RailsGirls poznan  Foto: railsgirlsp.com

Właśnie ruszyły zapisy na poznańską edycję Rails Girls, bezpłatne warsztaty z projektowania i tworzenia aplikacji. Projekt adresowany jest do pań, którym Szkolenia pozwolą rozwijać swoje pomysły w świecie nowych technologii. Dzięki temu możliwe będzie przełamanie stereotypu dotyczącego nieobecności kobiet w branży IT.

RailsGirls poznan Foto: railsgirlsp.comPomysł spotkań Rails Girls narodził się w 2010 roku w Finlandii. Szybko jednak opuścił Skandynawię przemierzając wszystkie kontynenty. Tylko w najbliższym czasie zaplanowane są spotkania w Berlinie, Londynie, Limie, Barcelonie, Waszyngtonie i Hadze. W Polsce z zajęć skorzystały już mieszkanki Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Teraz nadszedł czas na Poznań.

6 września w Poznaniu rozpocznie się dwudniowa przygoda z programowaniem przy użyciu Ruby of Rails. Aby jak najefektywniej wykorzystać ten czas, uczestniczki będą pracować w dziesięciu trzyosobowych zespołach. Dzięki temu każdej z przybyłych pań trenerzy i trenerki poświęcą maksymalnie dużo uwagi.

Aby wziąć udział w Rails Girls Poznań nie trzeba mieć doświadczenia w programowaniu – wystarczy zapał i chęć nauki. Podczas wydarzenia eksperci przedstawią również krótkie prezentacje. Udzielą oni cennych wskazówek i zapewne zainspirują do dalszego działania. Wspólna praca i networking w trakcie zajęć z pewnością pozwolą nawiązać ciekawe znajomości i mogą stać się przyczynkiem do stworzenia nowych projektów w przyszłości.

By zgłosić chęć udziału w warsztatach, należy wypełnić formularz dostępny pod adresem railsgirls.com/poznan.

RailsGirls Foto: railsgirls.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz