K U L T U R A

Dzień Św. Patryka w Poznaniu

Stand up for the Boys in Green  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Stand up for the Boys in Green Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPoznaniaków, którzy obchodzą Dzień Świętego Patryka jest coraz więcej. Przybyło ich chyba po Euro 2012, gdy w naszym mieście było bardzo dużo gości z Irlandii. W tym roku święto przypadło w poniedziałek, zatem bawić można się było na różnych impreazach i w wielu miejscach już od piątku.

Dzisiaj zielono jest między innymi na ulicy Kramarskiej, fdzie przed południem odbywały się już zajęcia plastyczne dla dzieci, kącik literacki dla młodzieży. Dla dorosłych była kawa i irlandzkie scony, a wszystko to w prawdziwie irlandzkiej atmosferze, o którą zadbała Fundacja Kultury Irlandzkiej. Została także otwarta wystawa fotografii „Irlandzkie impresje”.

Wieczorem Katarzyna Gmerek wygłosi prelekcję „Buntownicy, artyści i nauczyciele – polscy emigranci w Irlandii w XIX wieku”, która odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej o godzinie 18:00. W Bibliotece Uniwersyteckiej oglądać będzie również można wystawę fotograficzną dedykowaną Irlandii.

Zapraszamy także na Festiwal Filmu Irlandzkiego, który rozpocznie się w Charlie Monroe Kino Malta (ul. Rybaki 6a) o godzinie 19:00.

W takim dniu nie może zabraknąć oczywiście muzyki. Zapraszamy na koncert specjalnych gości z Irlandii – Cormac Dempsey i Cian Loughaire, którzy wystąpią w Pub Tanner’s o godzinie 20:00.

Włochy - Irlandia - doping w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO Poznań 2012 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz