Aglomeracja

Dzień Dziecka pełen atrakcji

dziecko  Foto: sxc

dziecko Foto: sxcZ okazji Dnia Dziecka organizowane są festyny, spotkania, zabawy. Mamy nadzieję, że humoru najmłodszym nie zepsuje ani deszczyk, ani chmury. Dzieci mogą liczyć dzisiaj na wiele atrakcji w szkołach i przedszkolach, ale wiele imprez organizowanych z myślą o nich odbędzie się także w weekend.

Oto tylko niektóre propozycje.

KICIN

Wszystkie dzieci zapraszamy na Stadion przy ulicy Nowe Osiedle 50 w sobotę 2 czerwca. Właśnie tutaj organizowana będzie impreza z mnóstwem atrakcji, z których korzystać będą mogli także dorośli.

Już od godziny 12:00 odbywać się będą pokazy animacji, pokazy taneczne, szczudlarze. Na zakończenie, o godzinie 20:00 będziemy mogli uczestniczyć w koncercie gwiazdy. Kto wystąpi? To ma być niespodzianką.

Zorganizowany zostanie również rodzinny rajd samochodowy “Rajd pluszowego ASa” organizowany przez Automobilklub Wielkopolski. Start rajdu nastąpi w Poznaniu na parkingu przed M1, natomiast meta na Stadionie w Kicinie.

KOSTRZYN WIELKOPOLSKI

Doskonałą zabawę obiecują organizatorzy V Festynu Rodzinnego  50 ZABAW NA 50-LECIE SZKOŁY, który zostanie zorganizowany w piątek na boisku szkolnym przy ulicy Piasta 1. Początek o godzinie 15:00, a zabawa trwać będzie do godziny 19:00.

Będzie możliwośd poskakad w zamku dmuchanym, na trampolinie, pojeździć czterokołowcem, pomalowad buzię – mówią organizatorzy – zachęcamy również do udziału w grach sprawnościowych – rzuty piłeczkami do celu, skoki przez przeszkody, budowanie z klocków „mega” i tym podobne. Odbędą się również pokazy zespołów tanecznych, karate, mody uczniowskiej oraz niezwykłe pokazy strażackie. Dla najmłodszych zorganizowane zostaną atrakcje na placu zabaw.

Podczas festynu działać będzie kawiarenka w której skosztować będzie można domowych wypieków, dań z grilla i grochówki.

Z okazji Dnia Dziecka ulicami Kostrzyna przejdzie korowód przebierańców uczniów. Będzie można im towarzyszyć o godzinie 14:30.

KOZIEGŁOWY

Zapraszamy dzieci na festyn, który odbędzie się na os. Leśnym. Organizatorzy czekają na was od 11:00 do 14:00. Wystąpi Teatrzyk „Filharmonia pomysłu”, będą również – kucyki, wata cukrowa, malowanie twarzy, dmuchańce, konkursy i zabawy sprawnościowe z nagrodami.

Natomiast przez cały weekend będzie można taniej bawić się na basenie. Bilety dla dzieci i młodzieży do lat 18 kosztować będą 4,00 zł za godzinę (dopłata za przekroczony czas wg. cennika).

MIĘKOWO

Tutaj zabawa rozpocznie się na placu zabaw w sobotę o godzinie 11:00. Dzieci będą mogły między innymi odbyć przejażdżki bryczką i kucykiem, wymalować sobie twarz, czy wziąć udział w konkursach z LOP Ćma. Przygotowano także paczki dla dzieci zameldowanych w Miękowie.

MOSINA

Festyn Dzień talentów odbędzie się w piątek po połudiu. Organizatorzy zachęcają nie tylko uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, ale także ich rodziców, do wspólnej zabawy. Będzie można sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych, ale także do obejrzenia występów wokalnych i taneczno-baletowych, wystaw tematycznych, pokazów ratownictwa medycznego, UNICEF, taekwondo, sztuk walki, tenisa ziemnego oraz przedstawienia w wykonaniu nauczycieli, skorzystania z porad przedstawicieli policji.

Dodatkowo zorganizowany zostanie kiermasz „Podaruj książce drugie życie”, będą również klasowe kramiki, smakowity „Zielony Zakątek”, mała gastronomia, LOTERIA FANTOWA, trampolina, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami.

Na festyn Dzień talentów zapraszamy na teren boiska i do budynku Zespołu Szkół w Mosinie (ul. Sowiniecka 75) w piątek 1 czerwca od godziny 16:00 do 19:30 .

W sobotę natomiast ciąg dalszy atrakcji! Tym razem w ramach II Festynu Organizacji Pozarządowych oraz Dzinia Dziecka w Mosinie. Korzystać ze wszystkich atrakcji będzie można na boisku szkolnym (ul. Szkolna 1) w sobotę od 15:00 do 19:00.

OWIŃSKA

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostaną Mini Mistrzostwa Europy na boisku piłkarskim w Owińkach. W turnieju, który odbędzie się w sobotę, weźmie udział 16 zespołów podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Wszystkie drużyny na czas rozgrywania turnieju zamienią się w reprezentacje krajów, które w czerwcu wystąpią na Mistrzostwach Europy – wyjaśniają organizatorzy – dodatkowo każdy młody piłkarz będzie miał okazaje sprawdzenia swoich sił w konkurencjach indywidualnych.

W roczniku 2006 zagrają: Junior Koziegłowy, Lider Swarzędz, PSP Poznaniak, UKS Dopiewo, Wichniarek Poznań i Przedszkole Owińska.

W roczniku 2005 zagrają: Warta Poznań, Wichniarek Poznań, Lider Swarzędz 1, Lider Swarzędz 2, UKS Orlik Poznań, PSP Poznaniak, UKS Dopiewo, Błękitni Owińska 1, Błękitni Owińska 2 i Football Academy Poznań – Złotkowo.

PUSZCZYKOWO

Ciekawie zapowiadają się konkursy sportowe, w których będzie można brać udział na terenie Centrum Animacji Sportu przy ul. Kościelnej 7 w piątek od godziny 15:00. Na wszystkich uczestników, którzy włączą się do sportowej rywalizacji na wesoło czekają słodkie nagrody – zachęcają organizatorzy – najmłodszych puszczykowian zapraszamy na dmuchańce, z których będzie można korzystać bez ograniczeń aż do godziny 17:00.

Zorganizowane zostaną warsztaty florystyczne dla dzieci. Pod okiem florystki z kwiaciarni Bonsai Studio chętni będą tworzyć kwiatowe aranżacje. Będą także przejażdżki kucykiem, zwiedzanie wozu strażackiego i policyjnego. To wszystko na Rynku.

Mamy nadzieję, że najmłodsi dadzą się porwać do cudownej krainy bajek. Będzie ku temu okazja z teatrem Pawła Kuleszewicza w krainę bajek na puszczykowskim Rynku o godzinie 17:00.

Po bajkowej przygodzie odbędzie się koncert zespołu Janusza Waścińskiego, który rozpocznie się na Rynku o godzinie 18:00. Zakończy on wspólne świętowanie miejskiego Dnia Dziecka.

TERMY MALTAŃSKIE

Z okazji Dnia Dziecka organizowana jest akcja „Dzieci dla Dzieci”, która ma zachęcać dzieci do ustanowienia Rekordu Sztafety Dziecięcej. Jednocześnie każde dziecko, które weźmie udział w naszej akcji i przepłynie długość basenu olimpijskiego, pomoże spełnić dziecięce marzenie – wyjaśniają organizatorzy – Termy Maltańskie i FREGATA swimming za każde przepłynięte 50 metrów przekażą 1 zł na rzecz Fundacji „Mam Marzenie”. Każde dziecko uczestniczące  w imprezie otrzyma pamiątkowy dyplom potwierdzający ustanawianie Rekordu Sztafety Dziecięcej.

MUZEUM BRONI PANCERNEJ W POZNANIU

Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu przygotowało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Odbędą się  spotkania z rekonstruktorami, prezentacja sprzętu wojskowego i wybranych eksponatów oraz liczne gry i konkursy.

Zachęcamy dzieci i rodziców do wspólnego spędzenia czasu oraz odkrywania tajemnic historii – mówią organizatorzy – w ramach obchodów Dnia Dziecka odbędzie się premierowy pokaz remontowanego w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych ciągnika Sd.Kfz 6. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, również biorące udział w wydarzeniu, przygotowało na ten dzień specjalną atrakcję w postaci prezentacji czołgu Sherman Firefly.

Dzieci będą mogły zasiąść za sterami pojazdu i poczuć się jak prawdziwi żołnierze! Poznają także dzieje czołgu, poznają tajniki budowy i możliwości wojenne. Oprócz militarnych eksponatów, na dzieci czekają różne konkursy i nagrody, oczywiście związane z historią i wojskiem.

Zapraszamy do Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu (ul. Wojska Polskiego 84) w sobotę 2 czerwca od 10:00 do 14:00.

Rodzinny festyn w Antoninku Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz