K U L T U R A

Dzieci Świata – wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej

Plakat wystawa DZIECI SWIATA2  Foto: materiały prasowe

Dzieci Świata to temat wystawy fotografii cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu już lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem. Fotografie można oglądać w King Cossie na Marcelinie.

„Dzieci Świata” to wystawa przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej.

Jak pisze autorka w albumie „Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej”: “Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (…) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami.”

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Wystawa jest ogólnodostępna i bezpłatna, towarzyszy konkurs plastyczny „Mój przyjaciel z dalekiego świata” dla dzieci w wieku od lat 6 do 12.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz