Sport

Dwaj przyjaciele z boiska…

WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń  Foto: Elżbieta Skowron

Mecz o mistrzostwo Polski (4.07.2020 r. ) w hokeju na trawie pomiędzy WKS Grunwald Poznań a KS Pomorzanin Toruń zbliżał się ku końcowi, a na tablicy wyników zegar wskazywał 52 minutę i wciąż utrzymywał się wynik 1:1. Remis w tym spotkaniu groził serią rzutów karnych, a jak wiadomo, wszystkie zagrywki karne w tak ważnym meczu są loterią. Zawodnicy wojskowych wywalczyli karny rzut rożny (krótki róg) i po chwilowej naradzie przystąpili do jego wykonania. Z końca linii bardzo mocną piłkę posłał Karol Majchrzak, zatrzymał Mateusz Poltaszewski i wtedy do akcji przystąpił duet, który wielokrotnie przez ponad dwadzieścia lat decydował o sukcesach wojskowego klubu: Tomasz Dutkiewicz i Artur Mikuła.

Tomasz wstrzelił piłkę do pola strzałowego, kija dostawił i zmienił kierunek strzału Artur Mikuła i STAŁO się!!! Zwycięski gol na 2:1 i WKS Grunwald Poznań po raz 24 (trzy przedwojenne tytuły mistrza Polski nie są oficjalnie uznawane w naszym dorobku) w 84-letniej historii rozgrywek polskiego hokeja na trawie zostaje Mistrzem Polski. Tym meczem Tomasz Dutkiewicz kończy swoją 32-letnią przygodę z tą olimpijską dyscypliną sportu i występy w WKS Grunwald Poznań.

Wielkie i piękne zakończenie kariery. Lepszego scenariusza nikt nie może sobie wymarzyć! Artur zostaje w szeregach wojskowych i będzie grał w przyszłym sezonie oraz dzielił się doświadczeniem z młodszymi zawodnikami. Tomasz szuka sposobu (czeka na propozycje) na nowe wykorzystanie jego umiejętności gry obronnej i strzałów z krótkich rogów. Klub jest gotowy do rozmów. Wspólne ponad dwudziestoletnie granie razem tego fantastycznego duetu przechodzi do historii, wielkiej historii klubu! Szacunek Panowie! Przyjaźnie z boiska są ponadczasowe!

Tekst: Waldemar Serowski

Użyte w artykule zdjęcia: Elżbieta Skowron, Paweł Siczyński

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz