DRUŻYNA SZPIKU

foto: druzyna szpiku  Foto:

foto: druzyna szpikuPeruwiański kwartet Barrio Sur wystąpi dla dzieci, przebywających w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Wiosenny koncert, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 14:00, będzie kolejnym spotkaniem, przygotowanym dla najmłodszych pacjentów przez wolontariuszy Drużyny Szpiku. Poprzednio, w grudniu wspólnie z dziećmi artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu śpiewali kolędy, a bajki dla najmłodszych czytali aktor Teatru Polskiego Łukasz Chrzuszcz oraz wicewojewoda Przemysław Pacia. Obecnie muzyków zaprosił konsul honorowy Peru Kajetan Pyrzyński.

Koncerty w poznańskiej Klinice  pozwalają dzieciom choć na chwilę zapomnieć o chorobie i monotonii szpitalnego życia. Są także okazją do przypomnienia o akcji „W szpitalu chcę być z mamą”, która ma na celu zebranie środków na poprawę warunków pobytu pacjentów w szpitalu.  Kierownik Kliniki prof. Jacek Wachowiak zabiega o rozbudowę oddziałów, aby umożliwić rodzicom przebywanie przez całą dobę z leczonymi dziećmi.

Drużyna Szpiku, która powstała w Poznaniu przed niespełna dwoma laty, skupia wolontariuszy, którzy przełamują stereotypy o transplantacji i przekonują do zapisywania się do rejestru potencjalnych dawców. Obecne procedury medyczne są bowiem bezpieczne dla dawców, a pobieranie szpiku, a wcześniej próbek do badań są bezbolesne i przypominają zwykłe pobieranie krwi.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz