Aglomeracja

Drogo, drożej na A2 od poniedziałku

foto sxc  Foto:

To już tradycja, że wraz z początkiem roku drożeje przejazd autostradą A2 między Nowym Tomyślem a Koninem. Nie inaczej jest i teraz.

Nie zmieniają się również powody podniesienia cen za przejazd. W największym skrócie “wszystko drożeje, w tym koszty eksploatacji”.

Zmiana cen podyktowana jest wzrostem kosztów utrzymania, obsługi kredytów oraz realizacją wieloletniego planu inwestycyjnego – informuje spółka – rosnąca w szybkim tempie i utrzymująca się na najwyższym poziomie od 20 lat inflacja, wzrost cen w sektorze budowlanym oraz cen producenckich przekładają się na wzrost kosztów zarówno utrzymania jak i aktualnie realizowanych i planowanych inwestycji.

Pewnym novum jest wysokość podwyżki. Zwykle wynosiła ona złotówkę za każdy odcinek w stosunku do dotychczasowego cennika dla samochodów osobowych. Teraz jest ona wyższa.

Dobrą wiadomością z całą pewnością jest to, że nie drożeją stawki za przejazd odcinkiem od Nowego Tomyśla do Świecka.

Jak zatem kształtować się będą opłaty za przejazd każdym z trzech 50 km odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem?

  • 37,00 zł (wcześniej 33,00 zł) – Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami) 
  • 57,00 zł (50,00 zł) Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami) 
  • 87,00 zł (77,00 zł) – Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami) 
  • 250,00 zł (220,00 zł) – Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne)

Nowe, wyższe stawki za przejazd autostradą A2 między Nowym Tomyślem a Koninem zaczną obowiązywać od poniedziałku (10 stycznia) od godziny 6:00.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz