K U L T U R A

Dotknij teatru

Dotknij teatru  Foto:

We wtorek 27 marca odbędzie się po raz 51 Międzynarodowy Dzień Teatru. Aby lepiej promować teatr w Polsce oraz zachęcać publiczność do aktywnego uczestnictwa w życiu instytucji kulturalnych powołano ogólnopolską akcję „Dotknij teatru”.

Dotknij teatruProjekt „Dotknij teatru” został zainicjowany przez łódzkich artystów i animatorów kultury w 2010 roku. Koordynatorami tegorocznej edycji są: Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach oraz Teatr Nowy w Poznaniu. Weźmie w niej udział ponad 100 podmiotów: teatry instytucjonalne, muzea, ośrodki kultury, a także fundacje, stowarzyszenia, teatry i artyści niezależni.

Mamy nadzieję, że projekt „Dotknij teatru” stanie się platformą wymiany myśli pomiędzy artystami, pracownikami instytucji oraz teatromanami. Dlatego widzowie w ramach akcji będą mogli nie tylko obejrzeć spektakle, lecz także skorzystać z bogatej oferty działań przygotowanych specjalnie z okazji obchodów Dnia Teatru. Wśród nich znajdują się m. in. warsztaty, spotkania z artystami, czytania, próby otwarte. Goście mogą poznać także zaplecze organizacyjne i techniczne instytucji kultury, do którego na co dzień nie mają dostępu. Akcja „Dotknij teatru” daje artystom możliwość podzielenia się swoimi zawodowymi kompetencjami, zaprezentowania dotychczasowych projektów oraz poznania potrzeb i wrażliwości widowni.

Szczegóły w naszym kalendarium

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz